tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Czas studniówek

 
Jak co roku w styczniu zaczął się czas studniówek. I choć prawie wszyscy narzekają na kryzys i drożyznę, to jednak nikt nie zamierza oszczędzać, by przez jedną noc zabłysnąć i wspaniale się bawić. Tym bardziej, że od tego wieczoru ? przynajmniej teoretycznie ? zacznie się czas intensywnego ?zakuwania?. Maturzyści będą się szykować do najważniejszego egzaminu


Dlatego też rodzice nie szczędzą na wydatkach na wspaniałe kreacje swoich córek i ekstra modne garnitury dla synów. W różnych szkołach przyjęto rozmaite koncepcje dotyczące stroju. W jednych umówiono się, że obowiązują białe bluzki i czarne bądź granatowe spódniczki (dziewczęta) i garnitury z białymi koszulami i z krawatami (chłopcy). W innych zaś ? dopuszczalne są wieczorowe toalety, w kolejnych zaś ? totalny luz, co kto woli.
Dziś jeszcze nie wiemy, w jakich kreacjach wystąpią tegoroczni maturzyści. Wiemy tylko, kiedy, gdzie i za ile będą się bawić. Dwie studniówki odbędą się 21 stycznia, pozostałe zaś tydzień później, 28 stycznia. Studniówkowe bale zaczną: Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie i Zespół Szkół Zawodowych w Żarnowie. 26 maturzystów z ZSP będzie się bawić z osobami towarzyszącymi na terenie szkoły, za 270 zł. Również 19 maturzystów z ZSZ będzie się bawić z partnerami. Balować jednak będą w lokalu. Ile za to zapłacą? To jest tajemnica rodziców.
Tydzień później, 28 stycznia, na terenie swoich szkół będą się bawić maturzyści z ?Żeromskiego?, Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 w Opocznie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy. Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Opocznie na bal wybierają się do lokalu.
Na studniówkę z ?Żeromskiego? wybiera się 500 osób. Koszt ? 210 zł. 80 maturzystom z Drzewicy towarzyszyć będą partnerzy. Koszt ? 500 zł od pary. Niezmienna od lat jest cena udziału w balu w ZSS nr 1 ? 150 zł od osoby. Tu na bal się wybiera 144 chętnych, części z nich będą towarzyszyć partnerzy. Nie wszyscy uczniowie pójdą też na bal w ZSP. Na studniówkę wybiera się 142 chętnych.
Z oficjalnego balu maturalnego zrezygnowali tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Rolniczych w Mroczkowie Gościnnym. Wybrali bardziej ?nieformalne? rozwiązanie ? zabawę w lokalu podczas ferii.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (757) z dnia 13 Stycznia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »