tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Coraz trudniej

 
Od ubiegłego roku wszyscy kierujący się z Opoczna w stronę Inowłodza musieli się pogodzić z objazdem, a to z powodu długo wyczekiwanego remontu i modernizacji drogi wojewódzkiej W?726

Jak pamiętamy, najtrudniej było wyprowadzić z W?726 ruch ciężkich samochodów. Dla nich wyznaczony został objazd przez Tomaszów, drogami W?713 i K?48. Ruch samochodów osobowych rozdzielono na lokalny i tranzyt. Dopiero, gdy drogowcy osiągnęli cel (tj. wyeliminowali ruch) mogli przystąpić do prac. Według harmonogramu na pierwszy ogień poszedł wiadukt kolejowy. Bardzo sprawnie i bez zbędnego zatrzymywania ruchu kolejowego stary wiadukt został całkowicie rozebrany (pokazywaliśmy to Państwu w przedostatnim w ub.r. TOP).
W okresie zimowym drogowcy przygotowywali teren pod wiosenne działania. Nie można było zaczynać od przebudowy nawierzchni drogi, gdyż istniejące technologie wykluczają te działania podczas mrozów. Trzeba więc było zająć się robotami ziemnymi, nasypami, wycinką drzew w pasie drogowym, wyrównaniem istniejącej, starej nitki 726. Tak na marginesie: chyba jeszcze nigdy nie widziałam tak wspaniale i równiutko połatanej drogi 726, a przecież jeździłam nią już przeszło 15 lat.
Teraz, wraz z wiosną, przyszła kolej na rozpoczęcie prac przy remoncie i modernizacji nawierzchni. W związku z tym kierujący muszą być przygotowani na to, że pomiędzy Kruszewcem a Dęborzeczką, na czterech odcinkach o długości ok. 700 m każdy, ruch odbywać się będzie wahadłowo, regulowany światłami. Jeśli więc ktoś ma obliczony czas przejazdu teraz musi dodać ok 20?25 minut, bo tyle można stracić, czekając na zmianę świateł.
Obecne roboty polegają na rozbiórce starej nawierzchni i budowaniu nowej konstrukcji. Dlatego absolutnie odradzam ignorowanie regulacji świetlnej. Wykopy są głębokie, pobocza brak, nie ma więc gdzie uciekać, gdy z przeciwka pojawi się samochód. Na jazdę na wstecznym też lepiej się nie decydować ? jest bardzo, naprawdę bardzo wąsko. Jedna pomyłka i leżymy!
Drogowcy z gdańskiej firmy Skanska SA zdecydowali jednak na prace drogowe systemem połówkowym, by nie wstrzymywać i tak już utrudnionego ruchu lokalnego. Liczą jednak na to, że kierowcy będą jeździć bardzo ostrożnie i będą stosować się do poleceń i znaków.
Wciąż trwają prace przy wiadukcie ? obecnie są to prace związane z wykonaniem elementów konstrukcyjnych nowego obiektu. Wykonane są już pale, jeszcze tej wiosny planowane jest wylanie ław. Wiadukt ma być gotowy do użytku do końca bieżącego roku.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (767) z dnia 23 Marca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »