tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Co się dzieje

 

O drogach wojewódzkich pisaliśmy niedawno. Dziś przyjrzyjmy się, co się dzieje na drogach krajowych. Na drodze nr 12 w Mniszkowie w chwili obecnej montowany jest solarny system oświetlenia drogi na przejściu dla pieszych (51 tys. zł), zaś w Opocznie wykonywany jest remont chodników w obrębie ronda (33,8 tys. zł). Na odcinku 350 m.b. remontowana jest nawierzchnia na drodze Kraszków - Brzuśnia.
Największy zakres prac remontowych wykonywany jest aktualnie na drodze K-48 i tu GDDKiA wykłada najwięcej pieniędzy. Za 403 tys. zł w Poświętnem wyremontowane zostały 1109 m.b. chodnika i zatoki, za 250 tys. zł wyremontowana została ul. Klasztorna w Inowłodzu (200 m.b.) - zakres prac obejmował wymianę nawierzchni jezdni i chodników. Za 2.550 tys. zł wykonywany jest aktualnie remont drogi na odcinku z Poświętnego do granicy woj. mazowieckiego. Przewidywana jest tu wymiana nawierzchni, przebudowa zjazdów i pogłębienie rowów w niezbędnym zakresie oraz uzupełnienie poboczy.
Niewiele mniejsze koszty ponosi GDDKiA przy remoncie drogi krajowej nr 74. Za 995 tys. zł przebudowane zostało skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 746 w Żarnowie wraz z przeniesieniem kapliczki, wykonaniem ciągów pieszych i kanalizacji deszczowej, a za 66 tys. zł wybudowany został ciąg pieszy z destruktu bitumicznego długości 500 m.b. w Wójcinie wraz z wykonaniem zjazdów odtworzeniem rowów.
W ramach programu „Droga zaufania publicznego” krajowa „dwunastka” została uzbrojona w cztery (z planowanych dziewięciu) fotoradary. Na razie są to tylko maszty, bo fotoradary muszą przejść długą i skomplikowaną drogę legalizacyjną, ale już wkrótce zaczną pstrykać fotki drogowym piratom. Dwa maszty stoją w Dzielnej, dwa ustawione zostały w Kozeninie. Pozostałych pięć umiejscowiono na K-12 w Poniatowej, Przygłowie i Sulejowie. Na drodze krajowej nr 74 rownież będą działać fotoradary, ale już poza terenem naszego powiatu. Maszty stoją w Sulejowie, Jaksonku i w Kadłubie. Patrząc jednak na historię zdarzeń drogowych, do jakich doszło na tej drodze, uważamy, że fotoradar przydałby się także w Wójcinie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 42 (641) z dnia 23 Października 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »