tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Cmentarna kwesta znowu rekordowa

 


We Wszystkich Świętych i Zaduszki na cmentarzu parafialnym w Drzewicy odbyła się doroczna kwesta, zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Drzewicy. Co bardzo cieszy społeczników, dwudniowa akcja przyniosła rekordowy dochód.
Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę kwestowano od rana do późnych godzin popołudniowych. Członkowie Towarzystwa mogli liczyć na wsparcie drzewickich harcerzy, którzy nie tylko pomagali zbierać datki, ale również zapalili znicze na wszystkich 125 zabytkowych grobach znajdujących się na drzewickim cmentarzu.
Odwiedzający groby swoich bliskich przyjęli inicjatywę TPD z dużą życzliwością. Nie szczędziły też grosza, dzięki czemu puszki kwestarskie zapełniały się w szybkim tempie.
Wynik akcji poznaliśmy po południu w poniedziałek, 3 listopada. Po otworzeniu siedmiu puszek oraz podliczeniu pieniędzy okazało się, że kwestujący zebrali 4.359,84 zł, o prawie 560 zł więcej niż w ubiegłym roku.
? To kolejny rekord ? mówi z zadowoleniem przewodnicząca Towarzystwa Przyjaciół Drzewicy, Anna Reszelewska. ? Wszystkim, którzy podczas dni zadumy odwiedzili drzewicką nekropolię i wykazując się hojnością, wsparli naszą inicjatywę, serdecznie dziękujemy. Dochód przeznaczymy na dalsze prace konserwacyjne oraz wydanie opracowania książkowego, w którym znajdzie się fotograficzna i opisowa prezentacja zabytkowych krzyży, pomników, płyt nagrobnych i grobowców.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (904) z dnia 7 Listopada 2014r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »