tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Ciekawa promocja szkoły

 
Czwartek, 25 marca był dniem otwartym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Uczniowie gimnazjów, w tym Gimnazjum im. Jana Pawła II, poznali ofertę placówki oglądając m.in. dynamiczną prezentację specyfiki klas liceum i technikumRatownicy w akcji


Było tak: ćwiczący sportowcy zostali zaatakowani i poturbowani przez „przestępców”. Do akcji szybko wkroczyli uczniowie klas policyjnych, którzy rozbroili i aresztowali napastników, a opatrywaniem poszkodowanych zajęli się przyszli ratownicy medyczni wspomagani przez sztab kryzysowy. W jego skład wchodzili informatycy i logistycy.
Podczas pokazu zorganizowanego w sali gimnastycznej niezwykle pomocne okazały się rekwizyty będące na stanie szkoły, m.in. wyposażenie policyjne oraz najnowszy sprzęt ratowniczy umożliwiający szybką reakcję w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
Młodzież z gimnazjów, która entuzjastycznie reagowała na występy uczniów liceum i technikum, zapoznała się również z ofertą edukacyjną placówki. Oprócz istniejących klas ratownictwa medycznego, policyjnych, technikum informatycznego i logistycznego od nowego roku szkolnego planowane jest uruchomienie klasy sportowej ze specjalnością „siatkówka i kajakarstwo górskie”.
Propozycje ZSP prezentowano w formie pokazów multimedialnych połączonych z muzyką. Dotyczyły one m.in. sukcesów i wydarzeń z życia szkoły - rajdów, wycieczek, spływów kajakowych oraz zajęć pozalekcyjnych. Gimnazjaliści poznali prężnie działające koła zainteresowań - Bractwo Kajakowe „Leszcze”, Koło „Strzelca”, Szkolny Klub Filmowy i koła sportowe.
Następnie podzieleni na grupy udali się na spacer po budynku szkoły. W salach lekcyjnych zwrócili szczególną uwagę na pomoce dydaktyczne, które urozmaicają lekcje języka polskiego, fizyki, biologii lub geografii. Dużym zainteresowaniem cieszyła się sala ratownictwa medycznego z najnowocześniejszymi fantomami i innym sprzętem ratowniczym.
Młodzież biorącą udział w dniu otwartym wspomagali czuwający nad wszystkim nauczyciele: Andrzej Król, Anna Niemczyk-Więckowska, Piotr Gołębiowski i Kamil Ferensztajn a także inni, którzy prezentowali swoje pracownie. Wszyscy mają nadzieję, że do podjęcia nauki w drzewickim ZSP zachęcili wielu gimnazjalistów.
W ramach dnia otwartego przeprowadzono również II Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny i Czytania ze Zrozumieniem. Czekamy na wyniki.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (664) z dnia 2 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »