tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Chwytaj indeks

 

Ruszyła kolejna, dziesiąta już edycja konkursu akademickiego im. biskupa Jana Chrapka. Maturzyści mogą w jego ramach uzyskać stypendium oraz indeks na dziennikarstwo, politologię, politykę społeczną lub bezpieczeństwo wewnętrzne. Zgłoszenia można składać do 18 kwietnia.
Konkurs jest adresowany do uczniów mieszkających w miejscowościach liczących poniżej 20 tysięcy mieszkańców, spełniających kryterium socjalne (ubiegłoroczny dochód na osobę w rodzinie nie przekroczył 922 zł), którzy w semestrze zimowym uzyskali średnią ocen co najmniej 4,5. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy napisać pracę (w dowolnym gatunku dziennikarskim) interpretując w niej fragment listu „Troska drugim imieniem miłości” biskupa Jana Chrapka: Zbyt mało jest troski o człowieka i otaczający świat, za mało wiedzy i działań podejmowanych w kategoriach dobra wspólnego. Wciąż dominuje chęć ideologizowania ludzkiego myślenia i wpływania tą kategorią zachowania na ludzkie postawy.
W ramach konkursu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia maturzyści mogą zdobyć indeks na wymarzone studia. W puli nagród znajduje się osiem indeksów na Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (na trzyletnie studia pierwszego stopnia, dzienne i bezpłatne – na kierunkach dziennikarstwo i komunikacja społeczna, polityka społeczna i nauki polityczne lub wieczorowe – na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna) oraz cztery indeksy na Uniwersytet Jagielloński (na trzyletnie studia I stopnia, dzienne i bezpłatne (3) lub wieczorowe (1), na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna). Oprócz indeksu laureat konkursu zdobywa comiesięczne stypendium na wydatki związane z nauką!
Wymagane dokumenty łącznie z pracą konkursową należy wysłać na adres Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia do 18 kwietnia. Drugi etap konkursu i jego rozstrzygnięcie odbędą się w czerwcu, po egzaminach maturalnych.
Wszelkie informacje na temat konkursu są dostępne na stronie www.dzielo.pl w zakładce konkurs o stypendium i indeks im. bpa Jana Chrapka.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (713) z dnia 11 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »