tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Żarnów

 "Chrońmy nasze lokalne środowisko"

 
9 maja w Szkole Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie wcielono w życie kolejną innowację. Mając na względzie wagę edukacji ekologicznej dla kształtowania zrównoważonego środowiska i wychowania pokoleń dla przyszłości, podjęto inicjatywę zorganizowania I Forum Ekologicznego, któremu przyświecało hasło

Pomysłodawcami tego wydarzenia był samorząd uczniowski wraz z jego opiekunką Izabelą Jakubowską.
Forum pozwoliło zaprezentować dobre inicjatywy wypracowane nie tylko przez szkoły, ale również przez inne środowiska działające na rzecz ekologii. Włączono do współpracy szkoły z terenu gminy Żarnów, samorząd lokalny oraz inne organizacje, które wspierają i pomagają w procesie wychowania dzieci i młodzieży.
Do udziału w forum zaproszono przedstawicieli samorządów uczniowskich SP w Klewie, Gimnazjum im. 25 pp AK w Żarnowie oraz ZSZ w Żarnowie, którzy w przyszłości będą decydować o dalszych losach naszego środowiska. Dla zaproszonych dzieci i młodzieży odbyły się warsztaty ekologiczne, po zakończeniu których wszyscy zasiedli do debaty.
Uczestnicy forum z zainteresowaniem wysłuchali wystąpień gości: wójta Krzysztofa Nawrockiego, Bogdana Kubiszewskiego ? sekretarza gminy, przedstawicieli Rady Gminy: Krzysztofa Gawrysia i Stefana Agatowskiego oraz leśniczego leśnictwa Myślibórz, Jana Sieronia. Ich wystąpienia wzbogaciły wiedzę braci uczniowskiej na temat segregacji odpadów, stanu lasów oraz planowanych zmian w systemie gospodarowania odpadami na terenie naszej gminy. O działaniach i akcjach ekologicznych podejmowanych przez szkoły poinformowały Maria Grzybowska ? dyrektorka SP w Żarnowie, Maria Domańska ? dyrektorka SP w Klewie oraz Bogusława Wiaderna ? dyrektorka Gimnazjum w Żarnowie.
Członkowie Samorządu Uczniowskiego SP w Żarnowie zapoznali obecnych z przygotowanymi przez siebie referatami o tematyce ekologicznej a Izabela Jakubowska przedstawiła prezentację multimedialną: "Chrońmy nasze lokalne środowisko", w której podnosiła sprawę świadomości ekologicznej mieszkańców Gminy Żarnów.
Z dużym zasobem wiedzy uczestnicy forum rozpoczęli debatę na temat stanu ochrony środowiska w naszej małej ojczyźnie. Zaproszeni goście zasypani zostali lawiną pytań, na które udzielali rzeczowych i wyczerpujących odpowiedzi. Forum zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Oby działania zainspirowane przez samorząd uczniowski SP w Żarnowie były realizowane przez dzieci, młodzież wraz ze wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w ideę ochrony środowiska.


Izabela Jakubowska   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (828) z dnia 24 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »