tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Chroń się przed grypą

 

W związku ze zbliżającym się szczytem zachorowań na grypę, który podobnie jak w poprzednich latach, wystąpi najprawdopodobniej między styczniem a marcem sanepid przypomina o konieczności wzmożonego przestrzegania zasad higieny oraz zachowań przyczyniających się do nierozprzestrzeniania się zachorowań.
Obecnie w aptekach dostępne są szczepionki przeciw grypie. Z punktu widzenia zapewnienia indywidualnej ochrony przed zachorowaniem u osób, które dotychczas nie chorowały, poddanie się szczepieniu ochronnemu jest zasadne przez cały sezon grypowy.
Profilaktyka przeciw grypie jest szczególnie istotna w grupach ryzyka, do których należą osoby z przewlekłymi chorobami układu krążenia, układu oddechowego, osoby z obniżoną odpornością, osoby w podeszłym wieku oraz kobiety w ciąży.
Grypy nie należy lekceważyć. Sanepid przestrzega, że trzeba chronić siebie i innych w swoim otoczeniu. Przy wystąpieniu objawów takich jak gorączka, bóle głowy, bóle mięśniowo–stawowe, kaszel, ból gardła najlepiej zostać w domu, a w przypadku nasilenia objawów – zwłaszcza wystąpienia duszności – trzeba niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (705) z dnia 14 Stycznia 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »