Ceramika mistrzem

Halowa piłka nożna grup młodzieżowych.

W niedzielę, 13 grudnia rozegrano finał turnieju halowej piłki nożnej o puchar marszałka województwa łódzkiego w kategorii rocznika 1998. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Ceramiki Opoczno prowadzona przez trenera Jerzego Mierzwę. W spotkaniu finałowym opocznianie pokonali GKS Bełchatów 2:1.
W turnieju finałowym wystąpiło osiem zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy rozgrywkowe. W fazie grupowej Ceramika pokonała wszystkich rywali, zajęła pierwsze miejsce i awansowała do półfinału. Tam pokonała po karnych Widzew Łódź. W wielkim finale okazała się lepsza od Bełchatowa.

Wyniki
Ceramika Opoczno - Pelikan Łowicz 1:0
Ceramika Opoczno - WKS Wieluń 3:0
Ceramika Opoczno - ŁKS Łódź 3:1

Półfinał
Ceramika Opoczno - Widzew Łódź 1:1 (karne 3:2)
Bramkarz Ceramiki Maciej Stępień obronił dwa rzuty karne.

Finał
Ceramika Opoczno - GKS Bełchatów 2:1
Bramki zdobyli: Patryk Wijata i Bartosz Kaczmarek.
Ceramika zagrała w składzie: Bartosz Kaczmarek, Patryk Wijata, Damian Kapuściński, Maciej Stępień, Maciej Nowak, Olaf Grzegorczyk, Jakub Chmal, Mateusz Milczarek, Damian Pokusa, Paweł Jakubczyk. Trener Jerzy Mierzwa, kierownik drużyny Janusz Sobczyk.
Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Patryka Wijatę. Królem strzelców został Bartosz Kaczmarek - zdobywca 7 bramek.
Trzech zawodników Ceramiki - Bartosz Kaczmarek, Patryk Wijata i Damian Kapuściński - zostało powołanych do kadry województwa, która wystąpi w turnieju halowym w Niemczech. Turniej zostanie rozegrany w dniach 21-23 lutego 2010 roku.
Gratulujemy młodym piłkarzom „Cery” i ich trenerowi.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (649) z dnia 18 Grudnia 2009r.