tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Centrum Aktywności Seniora

 
Szóste posiedzenie zarządu Drzewickiego Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń" w kadencji 2012?2014, przeprowadzone 12 czerwca, okazało się bardzo owocne z punktu widzenia dalszej działalności stowarzyszenia oraz przyszłych korzyści dla mieszkańców gminy i miasta

Podczas obrad przyjęto nie tylko uchwałę o utworzeniu magazynu żywności, ale także uchwałę w sprawie powołania Centrum Aktywności Seniora w Drzewicy.
Idąc śladem dużych miast, DCW postanowiło powołać jednostkę organizacyjną, której zadaniem będzie realizacja i koordynacja zadań związanych z aktywizacją emerytów oraz osób z niepełnosprawnością.
? Z pomocy centrum mogą korzystać osoby powyżej 50. roku życia niezależnie od ich statusu zawodowego oraz niepełnosprawni, zamieszkujący teren gminy i miasta ? informuje prezes DCW, Dominik Niemirski.
Do głównych celów działalności należą: podejmowanie inicjatyw na rzecz integracji i reintegracji społecznej, ochrona oraz promocja zdrowia i aktywności fizycznej, prowadzenie działalności edukacyjnej, ogólnorozwojowej a także wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.
? Centrum Aktywności Seniora to jednocześnie wyjątkowa forma organizacyjna, ponieważ najważniejsze decyzje dotyczące planów pracy będą należały do uczestników zajęć ? dodaje prezes. ? Doświadczenie oraz bardzo dobra współpraca stowarzyszenia z seniorami daje pewność, że nowa jednostka będzie aktywnie realizować założone cele oraz podejmować inicjatywy na rzecz przeciwdziałania zjawisku wykluczenia społecznego.
Pierwszy arkusz organizacji pracy zostanie przygotowany i zatwierdzony przez zarząd DCW jeszcze w lipcu. Rekrutacja na zajęcia oferowane przez CAS oraz świetlicę integracyjną została zaplanowana na drugą połowę sierpnia. Obie placówki swoją działalność rozpoczną w połowie września.
Więcej informacji o CAS na stronie: www.casdrzewica.cba.pl.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (833) z dnia 28 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »