tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Byli w Tarnoszynie

 

W ramach współpracy Spółdzielni Socjalnej ?Promyk nadziei? z Opoczna i Stowarzyszenia ?Pomocna dłoń? z Tarnoszyna (woj. lubelskie) w dniach 8 do 12 lipca odbyło się kolejne młodzieżowe integracyjne spotkanie w Tarnoszynie. Plan był bardzo bogaty i urozmaicony, dzięki czemu młodzież z Opoczna mogła poznać niezwykły zakątek geograficzny wsi lubelskiej. Poza tym poznali wspaniałych rówieśników, z którymi spędzali wolne chwile. Piękna słoneczna pogoda zachęcała do kąpieli w krasnobrodzkim zalewie Wieprza oraz do opalania się na nagrzanej słońcem piaszczystej plaży otoczonej sosnowym lasem.
Uczestnicy zwiedzili obóz koncentracyjny na Majdanku, Muzeum Wsi Lubelskiej a także uczestniczyła w wycieczkach po Roztoczu. Młodzi opocznianie odwiedzili Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Łaszczowie, gdzie zapoznali się z codzienną pracą ludzi strzegących wschodniej granicy, ze sprzętem stosowanym do monitorowania pasa granicznego ze sposobami wykrywania nielegalnych uchodźców z innych krajów.
Oczekiwanym punktem integracji był mecz piłki nożnej o puchar wójta gminy Ulhówek. Dla zachowania równych szans, obie drużyny były damsko?męskie, a sędzia z Tarnoszyna dał sporo radości naszej drużynie odgwizdując jedenaście zdobytych bramek dla Opoczna (Dominik Staszewski został królem strzelców) oraz cztery bramki dla Tarnoszyna. Duże zasługi należy przypisać świetnemu bramkarzowi Pawłowi Ksycie, który z wielkim oddaniem i poświęceniem bronił honoru Opoczna. Wywalczony puchar odebrał najmłodszy zawodnik (11 lat) Bartłomiej Kozera. Mecz rewanżowy, o puchar burmistrza Opoczna rozegrany zostanie w sierpniu podczas pobytu młodzieży z Tarnoszyna w Opocznie.
Na pamiątkę naszego pobytu na ziemi tarnoszyńskiej młodzież z Opoczna przekazała dla parafii w Tarnoszynie obraz Jana Pawła II, którego ofiarodawcą jest zarząd Ceramiki Paradyż.
Mamy nadzieję, że dzięki wspaniałym ludziom takim jak prezes Stowarzyszenia ?Pomocna dłoń? ks. Władysław Gudz, wójt gminy Ulhówek Łukasz Kłębek, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Tarnoszynie Anna Giergasz oraz mieszkańcy Tarnoszyna, integracja młodzieży z Opoczna i Tarnoszyna z każdym rokiem rozwijać się będzie coraz bardziej.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 29 (732) z dnia 22 Lipca 2011r.
W dziale Kultura dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »