tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 By zdobyć pracę

 
W piątek, 9 kwietnia w sali konferencyjnej restauracji „Zamkowa” odbyło się szkolenie na temat kształcenia ustawicznego i podnoszenia kwalifikacji zawodowychSzkolenie trwało prawie sześć godzin


Seminarium przeprowadzono w ramach projektu pt. „Rozwój indywidualny poprzez kształcenie ustawiczne – kampania informacyjno–promocyjna”, który realizuje Fundacja Uniwersytetu Łódzkiego. Głównym celem projektu jest promocja idei kształcenia ustawicznego wśród dorosłych mieszkańców województwa oraz instytucji rynku pracy i pracodawców. Przedsięwzięcie współfinansuje Europejski Fundusz Społeczny.
W spotkaniu przeznaczonym dla mieszkańców gminy Drzewica wzięło udział ponad trzydzieści osób w różnym wieku, głównie bezrobotnych kobiet. Byli też przedstawiciele lokalnych władz – burmistrz Janusz Reszelewski oraz wicestarosta opoczyński Jan Wieruszewski. Po zaprezentowaniu założeń projektu przez koordynatorkę Justynę Wiktorowicz i wystąpieniach samorządowców rozpoczęła się merytoryczna część szkolenia.
W pierwszej sesji uczestnicy wysłuchali czterech interesujących prelekcji. Zofia Sepkowska z łódzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego mówiła o roli kształcenia ustawicznego w pozyskiwaniu i doskonaleniu kwalifikacji zawodowych natomiast Ewa Ksyta reprezentująca Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Opocznie o kształceniu zawodowym i dorosłych. Ewa Kądziela z opoczyńskiego Centrum Integracji Społecznej wygłosiła prelekcję „Reedukacja osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”, z kolei Iwona Wieczorek z Fundacji Uniwersytetu Łódzkiego miała wykład na temat roli edukacji w profilaktyce zdrowotnej. Drugą część seminarium stanowiła prelekcja Moniki Urbańskiej–Bulas dotycząca planowania kariery zawodowej. Potem przeprowadzono grupowe konsultacje w formie warsztatów predyspozycji zawodowych a na zakończenie podsumowanie.
Jak widać, szkolenie było bardzo intensywne. Słuchacze poszerzyli wiedzę na temat kształcenia ustawicznego, otrzymali też wiele materiałów informacyjno–promocyjnych. Miejmy nadzieję, że przynajmniej część pań biorących udział w seminarium znajdzie motywację do podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych i w przyszłości zdobędzie pracę.
Dodajmy, że o stronę organizacyjno–logistyczną spotkania zadbały Aleksandra Domańska i Ewelina Lachowska – animatorki lokalne z Regionalnego Punktu Informacyjnego w Opocznie.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (666) z dnia 16 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »