tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 "Budziki" pewni awansu na OOM

 
Puchar Prezydenta Zielonej Góry w MTB

W minioną sobotę troje zawodników klubu ze Sławna wybrało się na Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra w kolarstwie górskim. Była to jednocześnie druga eliminacja do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który w tym roku rozegrany zostanie na Dolnym Śląsku.
Jako pierwsza na starcie w gronie juniorek młodszych stanęła Ewa Sapieja. Zawodniczka LKK LUKS Sławno dopiero od kilku miesięcy trenuje w klubie i przede wszystkim zbiera cenne doświadczenie, dlatego też nie miała presji wynikowej. Ewa na metę dotarła na dwudziestym trzecim miejscu, co nie daje jej kwalifikacji do finału OOM. Naszej kolarce pozostaje jeszcze jeden wyścig kwalifikacyjny, więc nic nie jest stracone.
W wyścigu juniorów młodszych obsada była znacznie liczniejsza. Od samego startu w ścisłej czołówce jechali bracia Tomasz i Marcin Budzińscy. Rywale tego dnia byli bardzo silni i czterech z nich odskoczyło zawodnikom ze Sławna. Na ostatnim okrążeniu bracia stoczyli fascynujący pojedynek między sobą, z którego zwycięsko o błysk szprychy wyszedł Tomek, finiszując na piątym miejscu. Marcinowi przypadła szósta lokata.
W tym miejscu klub dziękuje firmie Agrobar Jana Stępnia z Sitowej oraz firmie OneStar z Warszawy, dzięki którym bracia Budzińscy mogą startować w nowych najwyższej klasy butach i kaskach Louis Garnae. Na starcie w Zielonej Górze zabrakło niestety Damiana Nowakowskiego, który mocno się rozchorował i w ostatniej chwili musiał zrezygnować ze startu w wyścigu.
"Budziki" mają już zapewniony start w finale OOM, dlatego na ostatnią eliminację, która odbędzie się 25 maja w Ostrzycach na Pomorzu, pojadą tylko Ewa Sapieja i Damian Nowakowski.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 20 (879) z dnia 16 Maja 2014r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »