tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 "Brzechwa" z pomocą zwierzętom

 
Od 5 do 13 grudnia w ZS im. Jana Brzechwy po raz trzynasty organizowana była zbiórka produktów dla braci mniejszych ze schroniska w Różannie/Karwicach

Zgromadzone w tych dniach: sucha karma, kasza, makarony, płatki itp. z pewnością pomogą czworonogom przetrwać zimę. Głównymi celami akcji były: wspieranie działalności schroniska w naszej okolicy, rozbudzanie wśród społeczności szkolnej potrzeby pomocy bezdomnym zwierzętom oraz wyrabianie wśród dzieci i młodzieży postawy opiekuńczości, a także chęci dzielenia się z potrzebującymi czworonogami.
W poniedziałek, 9 grudnia, organizatorka akcji Małgorzata Adamczyk zaprosiła do placówki przedstawicielkę zarządu lokalnego TPZ Teresę Marzenę Jaskulską oraz wolontariuszkę Sławomirę Twardowską. Panie przybliżyły społeczności szkolnej idee i założenia statutowe TPZ oraz jego codzienną pracę. Zaprezentowały blog towarzystwa "I łaciate, i kudłate". Opowiadały także o losach swych podopiecznych, prezentowały liczne zdjęcia psiaków, które znalazły nowy dom i zachęcały do przemyślanej adopcji zwierząt. Przypomniały uczniom o zasadach właściwej opieki nad pupilami w czasie zimy i odpowiedzialności za posiadane czworonogi.
W ramach przedsięwzięcia uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy, pod kierunkiem Stanisława Balceraka, ze zgromadzonych materiałów zbudowali ciepłą budę dla piesków. Do zbiórki aktywnie włączali się zarówno uczniowie, którzy w klasach zbierali suche produkty jak i nauczyciele, którzy finansowo wspierali akcję i zakupili niezbędną żywność, w imponującej ilości 60 kg. Najwięcej darów przekazali uczniowie: gimnazjum ? 25 kg, SP kl. IV?VI ? 20,30 kg oraz Zespół Edukacyjno?Terapeutyczny ? 8,30 kg. Indywidualnie najwięcej zgromadzili: Przemysław Cieślikiewicz ? 19 kg, Agnieszka Śmigiel ? 10 kg i Klaudia Babis ? 6,30 kg. W sumie w "Brzechwie" zebrano 113,6 kg pokarmu dla zwierząt ze schroniska.
Organizatorka podziękowała wszystkim za udział w akcji, a uczniom, którzy indywidualnie zgromadzili najwięcej kilogramów żywności, ufundowała upominki oraz przygotowała dyplomy, które dostały także poszczególne klasy. ? Uczniowie przekazali zebrany pokarm oraz zrobiona przez siebie dużą budę, pracownikom schroniska z życzeniami dla czworonogów, aby w przyszłości znalazły nowych opiekunów ? podsumowała Małgorzata Adamczyk.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 51 (859) z dnia 20 Grudnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »