tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

Firma MATA-DACH Mateusz Łaski
oferuję ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Bronią Komisariatu Policji w Drzewicy

 
Nadal nie ma decyzji w sprawie likwidacji Komisariatu Policji w Drzewicy. O drzewicką placówkę upominają się parlamentarzyści, ostatnio posłanka Krystyna Ozga


Plany kierownictwa Komendy Powiatowej Policji, mające na celu likwidację KP w Drzewicy i włączenie jego stanu etatowego w struktury KPP, spotykają się z ostrą krytyką nie tylko samorządowców. Po tym, jak gmina Drzewica wystosowała pisma z prośbą o pomoc w utrzymaniu placówki, sprawą zajęli się parlamentarzyści z naszego okręgu wyborczego.
Przed dwoma tygodniami prezentowaliśmy treść zapytania, jakie piotrkowski poseł SLD Artur Ostrowski wysłał ministrowi spraw wewnętrznych. Kwestią przyszłości komisariatu zainteresowała się także posłanka PSL Krystyna Ozga, od niedawna członkini sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych.
W czwartek, 17 stycznia odwiedziła Drzewicę, by wziąć udział w spotkaniu z kierownictwem KPP i samorządowcami. Wspólnie z posłanką do rozmów zasiedli powiatowy komendant policji, insp. Janusz Myga, naczelnik Wydziału Prewencji KPP, nadkom. Bartłomiej Karch, burmistrz Janusz Reszelewski, wiceburmistrz Edward Podkowiński i delegacja Rady Gminy i Miasta na czele z przewodniczącą Marią Teresą Nowakowską.
Zarówno policjanci jak i samorządowcy pozostali przy swoich zdaniach. Komendant Myga powtórzył argumentację za likwidacją KP, natomiast burmistrzowie i radni wyrazili stanowczy sprzeciw.
Krystyna Ozga stanęła po stronie gminy, zdecydowanie popierając jej stanowisko. Podkreśliła, że nie akceptuje planów likwidacji komisariatu i zrobi wszystko, by placówka pozostała w dotychczasowym kształcie.
Zobaczymy, czy działania posłanki zasiadającej w Komisji Spraw Wewnętrznych przyniosą jakiś skutek.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 4 (811) z dnia 25 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »