tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Brąz na płaskiej wodzie

 
Kajakarstwo klasyczneBartek Orłowski i Jarek Klata z medalami


We wtorek, 31 sierpnia na zbiorniku w Drzewicy odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w kajakarstwie klasycznym. Regaty zorganizował Łódzki Okręgowy Związek Kajakowy wspólnie z LKK Drzewica.
Do walki o medale przystąpiło prawie trzydziestu zawodników z trzech klubów – Wikinga Tomaszów Mazowiecki, KKS–u Sieradz oraz LKK Drzewica. Kajakarze startowali z wysokości gminnego kąpieliska i płynęli w stronę Górki Strzyżowskiej, za którą usytuowana była boja. Po nawrocie kierowali się na linię startu–mety. Do pokonania mieli 2000 metrów. Zadania na pewno nie ułatwiała im pogoda. We wtorek lało jak z cebra i wiał bardzo mocny wiatr.
W tych arcytrudnych warunkach najlepiej radzili sobie reprezentanci Sieradza i Tomaszowa, którzy specjalizują się w klasycznej odmianie kajakarstwa. Drzewiccy górale walczyli jednak dzielnie i zdobyli nawet medal. W K–2 chłopców trzecie miejsce zajęła osada Jarosław Klata – Bartosz Orłowski, która płynęła łodzią pożyczoną od kolegów z Tomaszowa. Trzeba zaznaczyć, że nasi zawodnicy mieli bardzo silną konkurencję. Rywalizowali m.in. z mistrzami Polski w sprincie kajakowym.
Uroczyste podsumowanie regat odbyło się w lokalu na przystani. Najlepsi „płaskarze” otrzymali medale, które wręczali prezes ŁOZKaj Leszek Dąbrowski oraz przewodniczący Kolegium Sędziów ŁOZKaj Krzysztof Kowalski – sędzia główny zawodów.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (687) z dnia 10 Września 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »