tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Paradyż

 Brakuje lekarzy

 
Mieszkańcy Paradyża ? za pośrednictwem swoich władz ? domagają się poprawy dostępu do usług medycznych w ośrodku zdrowia prowadzonym przez opoczyński szpital

Nie chodzi o specjalistów, czy jakąś nadprogramową opiekę zdrowotną. W Paradyżu ograniczony jest dostęp do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. W zasadzie w ośrodku przyjmuje tylko pediatra. Raz w tygodniu przez jedną godzinę przyjmuje jeszcze inny lekarz, ale to przecież kropla w morzu potrzeb. Problem pojawił się z zawieszenia w prawie wykonanywania zawodu miejscowej lekarki, której postawiono zarzuty korupcyjne. Powody jej zawieszenia nie interesują jednak mieszkańców. Oni chcą po prostu bez przeszkód korzystać z dotychczasowej opieki medycznej. Zaś zawieszona pani doktor w tym zakresie dała się poznać od jak najlepszej strony.
Na ostatniej sesji, z inicjatywy przewodniczącej komisji kultury, oświaty, zdrowia, spraw socjalnych i ochrony środowiska, Teresy Wach, radni gminy Paradyż przyjęli swoje stanowisko w tej sprawie. Mając na uwadze utrudniony dostęp do usług medycznych na terenie gminy, bardzo dobrze ocenili dotychczasową pracę zawieszonej lekarki. W paradyskim ośrodku pracuje ona od 2001 roku. ?W tym okresie dała się poznać jako lekarz wykonujący z całym poświęceniem i zaangażowaniem swoje obowiązki, również poza godzinami pracy ośrodka. Mieszkańcy gminy Paradyż są bardzo zadowoleni z wiedzy medycznej pani doktor, jak również z ciepłego i wyrozumiałego podejścia do pacjentów. Opinia o jej pracy i zaangażowaniu jest w tutejszym środowisku bardzo pozytywna? ? czytamy w opinii. Radni stwierdzają w niej także, że brak dostępu dorosłych pacjentów do swojego lekarza pierwszego kontaktu dezorganizuje funkcjonowanie systemu opieki zdrowotnej na terenie gminy, a nawet stwarza zagrożenie zdrowia i życia mieszkańców. Za przyjęciem tej opinii głosowało 14 z 15 radnych, jeden nie brał udziału w głosowaniu.
Inicjatywę radnych poparł wójt, który zapowiedział, że jeśli dostęp do lekarzy w ośrodku zdrowia się nie poprawi, gmina wystąpi z żądaniem poprawy tego stanu rzeczy. Jeśli to nie przyniesie oczekiwanych skutków, wówczas samorząd Paradyża podejmie kroki zmierzające w kierunku przejęcia ośrodka zdrowia. Jego zdaniem gmina lepiej zabezpieczy opiekę zdrowotną dla swoich mieszkańców, niż dotychczas czyni to opoczyński szpital.


erg   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (814) z dnia 15 Lutego 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »