tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Brak flag?

 
Tuż po obchodach Narodowego Święta Niepodległości, naszą redakcję odwiedziła zbulwersowana czytelniczka. Zasmucił ją fakt, że 11 listopada na ulicach miasta było jak na lekarstwo biało?czerwonych flag

Czytelniczka, która wiele lat swojego życia spędziła w Stanach Zjednoczonych, jest zdania, że tam święto odzyskania niepodległości obchodzone jest na ogromną skalę. Całe miasta przyozdobione są wówczas flagami, wiele osób manifestuje swoją dumę z bycia Amerykaninem i bierze udział w przemówieniach o tematyce patriotycznej, wygłaszanych przez polityków i urzędników państwowych.
Czytelniczka jest zdania, że w walce o niepodległość flaga narodowa odegrała ogromną rolę, a i teraz jej wywieszanie jest ważne dla zachowania pamięci i spoistości narodowej. ? Odzyskaną niepodległość trzeba pielęgnować. Wywieszać flagę warto zarówno będąc w Polsce, jak i będąc poza jej granicami ? mówiła.
Przechadzając się 11 listopada ulicami Opoczna ze smutkiem stwierdziła, że mieszkańcy naszego miasta w większości nie czują potrzeby oddawania czci tym, którzy walczyli i polegli za ojczyznę. Niewielu z nas uczestniczyło w obchodach Święta Niepodległości, a biało?czerwonych flag powiewających przed domami lub blokami mieszkalnymi było tyle, że na palcach jednej ręki można zliczyć. Czytelniczka apeluje, by dla opocznian ważne uroczystości, rocznice i święta państwowe nie były tylko czerwonymi kartkami w kalendarzu, ale także dniami, w których będą czuć się w obowiązku oddania czci, tym, którzy na to w pełni zasłużyli. Np. poprzez wywieszenie flagi Rzeczypospolitej Polskiej.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 47 (906) z dnia 21 Listopada 2014r.
W dziale Opoczno dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »