tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Boisko do kajak polo już pewne

 
Na drzewickim zalewie powstanie boisko do kajak polo. To efekt starań zarządu Ludowego Klubu Kajakowego DrzewicaSchemat boiska do kajak polo (foto: Wikipedia)O potrzebie zakupu boiska do kajak polo mówiło się od dawna. Ta odmiana kajakarstwa przynosi Ludowemu Klubowi Kajakowemu coraz większe sukcesy, czego dowodem dwa srebrne medale wywalczone podczas tegorocznych międzywojewódzkich mistrzostw młodzików w Skierniewicach. Może również stanowić alternatywę dla zawodników, którzy nie zostaną mistrzami slalomu, ale odnajdą talent do gry zespołowej na kajakach.
Dotychczas młodzież LKK nie miała okazji trenować na profesjonalnym boisku do kajak polo. Już niebawem ta sytuacja się zmieni. Zarząd klubu podjął bowiem decyzję o zakupie boiska, a dzięki LGD "Nad Drzewiczką" pozyskał unijne dofinansowanie w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007?2013.
Przypomnijmy, że w czerwcu przystąpił do naboru na tzw. małe projekty, składając wniosek pn. "Rozwój infrastruktury rekreacyjnej i turystycznej poprzez utworzenie boiska do kajak polo". Wystąpił o dofinansowanie w wysokości 7.920 zł, co stanowi 80% kosztów zadania (9.900 zł).
Po pozytywnym rozpatrzeniu przez Radę LGD wniosek został złożony w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi. Tam przeszedł szczegółową weryfikację, która zakończyła się pozytywnym rozpatrzeniem.
Podpisanie umowy na dofinansowanie projektu miało miejsce w piątek, 18 października w Departamencie Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego. Ze stronny LKK podpisy złożyli prezes Krzysztof Supowicz oraz sekretarz zarządu Waldemar Pęczkowski.
Jest więc pewne, że operacja otrzyma unijne wsparcie. Będzie to pierwsze przedsięwzięcie klubu, współfinansowane ze środków UE.
Teraz przed kajakarzami podpisanie umowy z firmą Agility Skills, reprezentowaną przez Piotra Kudlika. Wykonawca, którego wyłoniono w ramach zapytania ofertowego, dostarczy i zamontuje boisko jeszcze w tym roku.
Jak już pisaliśmy, obiekt zostanie zlokalizowany w sąsiedztwie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Z boiska będą mogli bezpłatnie korzystać nie tylko zawodnicy LKK, ale również mieszkańcy oraz turyści odwiedzający Drzewicę. Kajak polo stanowi kolejną formę aktywnego wypoczynku zaproponowaną przez gminę osobom, które są pasjonatami sportów wodnych.
Zawodów w "piłce na kajakach" też w przyszłości nie zabraknie. Zarząd klubu deklaruje organizację imprez różnego szczebla.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (850) z dnia 25 Października 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »