tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Bogate plany RCK

 

Na marzec Regionalne Centrum Kultury zaplanowało szereg wydarzeń o charakterze artystycznym. Liczne inicjatywy będą towarzyszyły stałym formom zajęć ? muzycznym, tanecznym, teatralnym i plastycznym.
4 marca na najnowocześniejszej scenie w regionie będzie można obejrzeć widowisko teatralne dla dzieci pt. "Przygody wilka i zająca", organizowane przez Łódzką Agencję Koncertową. Spektakl zostanie wystawiony trzykrotnie ? o godz. 8.30, 10.00, i 11.15.
Przez dwa kolejne dni, 5 i 6 marca w sali widowiskowej RCK będą królowali uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Drzewicy. Młodzież zaprezentuje musical "Metro". Mieszkańców zaprasza na godziny popołudniowe.
Duże wydarzenie muzyczne zapowiada się w niedzielę, 8 marca. Koncert z okazji Dnia Kobiet da grupa "The Postman", nazywana "Beatlesami z Polkowic". Zespół wykona przeboje The Beatles oraz polskiego bigbitu. Początek o godz. 17.30. Wstęp dla wszystkich pań wolny. Uwaga, ilość miejsc ograniczona.
We wtorek, 10 marca z przedstawieniem o charakterze profilaktycznym, dotyczącym zapobiegania uzależnieniom, wystąpi opoczyńska grupa "PaT". Spektakl rozpocznie się o godz. 11.00.
11 i 12 marca RCK będzie miejscem warsztatów w ramach "Konkursu na plastykę zdobniczo?obrzędową powiatu opoczyńskiego". Do Drzewicy przyjadą twórczynie ludowe z całego regionu. Oficjalne podsumowanie konkursu zaplanowano na czwartek, 19 marca (godz. 11.00).
I wreszcie w niedzielę, 22 marca scenę w sali widowiskowej opanuje grupa wokalna "Mulieres". Drzewiczanki wykonają program pt. "Sercem patrz". Początek o godz. 18.00.
Dodajmy, że niesłabnącym powodzeniem cieszy się kino RCK. W marcu kinomani obejrzą m.in. "Snajpera", "Źródło nadziei", "Barbie: super księżniczki", "Bogów", "Zbuntowaną" oraz "Asteriksa i Obeliksa".
Ponadto cały czas można oglądać wystawy stałe: "Dziedzictwo historyczne gminy Drzewica w oprawie artystycznej" i "Kultura ludowa częścią kultury narodowej". RCK organizuje także kurs tańca dla młodzieży i dorosłych. Szczegóły podamy za tydzień.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (919) z dnia 27 Lutego 2015r.
W dziale Drzewica dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »