tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Drzewica

 Bliżej natury – podpatrujemy las

 
Uczniowie drzewickiej podstawówki gościli u myśliwychW gościnie u myśliwych


Znaczenie bezpośredniego kontaktu z przyrodą docenili uczniowie klasy IVb i członkowie koła PTSM ze Szkoły Podstawowej w Drzewicy. W czwartek, 29 kwietnia wyruszyli na pieszą wycieczkę po drzewickim lesie. Ich przewodnikiem był leśniczy Jerzy Panek.
Piękna pogoda, wszelkie odcienie zielni na drzewach, śpiewające ptaki i pachnące świeżością powietrze pozwoliły dostrzec wiosenne piękno lasu. Do tego doszła bezpośrednia obserwacja mrowisk, jaszczurek, zaskrońca, ślimaka i żuka oraz interesująca opowieść leśnika o specyfice lasu, jego ochronie i użytkowaniu, bogactwie fauny i flory. W czasie rajdu dzieci określały kierunki świata i posługiwały się kompasem.
Docelowym punktem wędrówki był domek myśliwski, gdzie na uczniów czekali członkowie władz Koła Łowieckiego „Gerlach” – Zbigniew Białek, Ireneusz Będkowski i prezes Andrzej Sołtysiak. Dzieci zobaczyły trofea, dowiedziały się na czym polega praca członków koła, poznały tradycje Hubertusa i warunki jakie trzeba spełnić, żeby zostać myśliwym.
Gospodarze zaprosili uczniów do wspólnego ogniska z pieczeniem kiełbasek i poczęstowali prawdziwą, myśliwską kawą zbożową. Wielką atrakcją było strzelanie do tarczy z wiatrówki, współzawodnictwo grupowe i dobra zabawa z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
W drodze powrotnej wędrowców spotkała mniej miła niespodzianka – wysypiska śmieci. Taki widok dzieciom się nie spodobał. Jest więc nadzieją, że rośnie pokolenie bardziej wyczulone na czystość i ekologiczne podejście do przyrody. Po pięciu godzinach uczniowie wrócili do domów zadowoleni, dotlenieni i wypoczęci mimo dziesięciu kilometrów w nogach.
Pomysłodawczynią i organizatorką rajdu była Teresa Sobolewska, którą wspomagały Maria Smolarska, rodzice uczniów – Sylwia Plewa i Barbara Tyka – oraz babcia jednej z uczennic Henryka Domaradzka.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (669) z dnia 7 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »