tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Biuro rzeczy znalezionych

 

Być może nie wszyscy wiedzą, że w starostwie działa biuro rzeczy znalezionych. Zadaniem jego pracowników jest m.in. odbieranie zawiadomienia o znalezieniu rzeczy, ich przechowywanie, poszukiwanie właścicieli oraz udzielanie informacji w tym zakresie.
Osoby poszukujące rzeczy zgubionej, muszą określić, jaka rzecz (przedmiot) została zgubiona, opisać jej wygląd bądź znaki szczególne, przedstawić dowody stwierdzające jej posiadanie, np. dowód zakupu, numery seryjne, własne oznakowanie bądź opis widocznych skutków zużycia.
Do opoczyńskiego biura najczęściej trafiają uszkodzone telefony komórkowe. Obecnie są trzy. Pracownicy biura – mimo uszkodzeń produktów – starają się w miarę możliwości dotrzeć do właścicieli i je oddać. Co ciekawe, w depozycie są jeszcze pieniądze, które leżą już od 2011 roku. Pieniądze przyniosła policja, a gotówkę znaleziono w sklepie. Do tej pory nikt się po nią nie zgłosił. Jeszcze rok i pieniądze zostaną przekazane Skarbowi Państwa.
Pracownicy biura, zgodnie z ustawą, mają prawo odmówić przechowywania rzeczy znalezionej, jeżeli nie przedstawia żadnej wartości. Jak do tej pory nie trafiły do nich artykuły szybko psujące się.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (844) z dnia 13 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »