tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Biesiadowali w leśniczówce

 
Kolejny raz zarząd TPD oraz przedstawiciele Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej prowadzący Świetlicę Środowiskową „Pinokio” wspólnie zadbali o dobrą zabawę i wypoczynek dzieciaków uczęszczających do świetlicy

Miłą niespodzianką dla podopiecznych świetlicy było spotkanie z przedstawicielami TPD. Członkowie zarządu, wspólnie z przedstawicielami PKPS, zorganizowali dzieciom i młodzieży uczęszczającym do placówki, ognisko. Rozpalono je w środę, 15 września. Uczestniczyło w nim 47 podopiecznych ze świetlicy, w wieku od 6 do 22 lat. Po dojechaniu na miejsce na uczestników czekał już podleśniczy Henryk Małachowski, który nie tylko pomógł rozpalić ognisko, ale także opowiedział, jak należy się zachowywać w lesie.
Organizatorzy wspólnie z pracownikami świetlicy przygotowali liczne zabawy, konkursy i zawody sportowe z nagrodami, m.in. konkurencję indywidualną w jedzeniu kisielu lub zjedzeniu zawieszonego na sznurku jabłka bez użycia rąk. Nie zabrakło także biegu z przeszkodami, wyścigu drużyn oraz kalamburów. Wszyscy uczestnicy konkursów zostali nagrodzeniu upominkami w postaci przyborów szkolnych i słodyczy, ufundowanych przez PKPS.
Po zabawie klimat nieco złagodziła poetka z klubu literackiego „Nad Wąglanką” Józefa Nita, która zapoznała dzieci ze swoimi wierszami. Na koniec nadszedł czas na biesiadowanie przy kiełbasce. Na stołach nie zabrakło także owoców i słodyczy.
Ognisko wspaniale się udało, tym bardziej, że pogoda dopisała. Każde z dzieci wyraziło chęć uczestniczenia w kolejnych spotkaniach. Za naszym pośrednictwem organizatorzy dziękują wszystkim, którzy pomogli w jego zorganizowaniu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (690) z dnia 1 Października 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »