tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Biegowe sukcesy w stolicy

 
Największa w Europie Sztafeta Maratońska i Narodowe Święto Biegania w WarszawieDrużyna sztafety maratońskiej Granpol Sławno. Od lewej: Robert Kwapisz, Krzysztof Wróbel, Justyna Woźniak, Michał Frączek, Magdalena Woźniak, Jakub WoźniakW niedzielę, 21 kwietnia odbyły się w Warszawie dwie zakrojone na szeroką skalę imprezy biegowe. Szacuje się, że na linii startu różnych biegów stanęło ponad 20 tys. biegaczy. Wśród nich nie zabrakło oczywiście zawodników z naszego regionu.
6?osobowa drużyna reprezentująca firmę Granpol ze Sławna wzięła udział w IX edycji największej w Europie Sztafety Maratońskiej "Accero Ekidenuał". W tym biegu na warszawskiej Kępie Potockiej wystartowało blisko 3000 biegaczy z całego kraju.
Nasi zawodnicy kolejno pokonywali różne odcinki trasy: Justyna Woźniak 7,195 km, Michał Frączek 10 km, Robert Kwapisz 10 km, Krzysztof Wróbel 5 km, Magdalena Woźniak 5 km, Jakub Woźniak 5 km. Łączny czas, jaki uzyskali na dystansie 42,195 km, to 2 godziny, 57 minut i 10 sekund, co uplasowało Granpol Sławno na 18. miejscu wśród 461 zespołów.
Niemal w tym samym czasie w pobliżu Stadionu Narodowego odbyła się największa impreza biegowa w Polsce ? Orlen Warsaw Maraton, określana mianem Narodowego Święta Biegania. O godz. 9.30 tysiące biegaczy wystartowało, żeby zmagać się z dystansem 42,195 km, a około 10 minut później na 10?kilometrową trasę ruszyło blisko 10 tys. zawodników.
Na krótszym dystansie w międzynarodowej obsadzie oraz towarzystwie takich gwiazd sportu jak Justyna Kowalczyk, Adam Małysz czy Adam Kszczot biegł również Jakub Woźniak. Kuba uzyskał czas 32 minut i 38 sekund, co dało mu 35. miejsce wśród blisko 10 tys. zawodników.
W biegu na 10 km prowadzona była klasyfikacja drużynowa, w której podliczane były 4 najlepsze czasy zawodników z każdej zarejestrowanej drużyny. W tej klasyfikacji Jakub Woźniak i jego koledzy z Krakowa nie mieli sobie równych. Ich drużyna, Sklep Biegacza Kraków, zajęła pierwsze miejsce, wpisując się tym samym na listę zwycięzców pierwszej edycji Orlen Warsaw Marathon.
Wszystkim biegającym składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.


Michał Frączek   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 17 (824) z dnia 26 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »