Biegi wysokogórskie w Zakopanem

W sobotę, 4 czerwca odbył się II Bieg im. hrabiego Władysława Zamoyskiego w Zakopanem. Trasa wiodła z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka. Do pokonania było 10 km z przewyższeniem 400 m.
Zawody wygrał Maciej Gierczak. Najlepiej z naszych reprezentantów zaprezentował się Robert Wetoszka z Opoczna. Z czasem 45 min, 49 s uplasował się na 11. pozycji, co dało mu 4. miejsce w kategorii M20. Piotr Knop z Woli Załężnej zajął 14. pozycję w klasyfikacji generalnej a w kategorii M3O był 2. Jego czas to 45:59.
W niedzielę zaś odbył się bieg wysokogórski na dystansie 22 km. Trasa przebiegała z Zakopanego przez Nosal i Kasprowy Wierch z metą na Galatówce. Suma przewyższeń biegu przekraczała 1700 m.
Łącznie wystartowało 150 zawodników. Nasi biegacze zanotowali dobre wyniki. Robert Wetoszka po małym, niegroźnym wypadku na trasie zajął 34. miejsce. co dało mu 9. pozycję w kategorii M20. Uzyskał czasem 2.38,39 s. Piotr Knop z czasem 2.39,09 s zajął 36. miejsce w generalce i 19. pozycję w kategorii M30. Wygrał Marcin Świerc z czasem 1.58,13 sustanawiając nowy rekord trasy.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (726) z dnia 10 Czerwca 2011r.