tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Biegali z mistrzem

 
Już po raz drugi młodzież gminy Mniszków spotkała się z biegaczem Adamem Kszczotem ? medalistą światowych imprez lekkoatletycznych, olimpijczykiem z Londynu, byłym uczniem Gimnazjum w Mniszkowie. Spotkanie połączone z zawodami sportowymi odbyło się w czwartek, 18 października


W pierwszej części imprezy młodzież dokładnie przepytała swojego starszego kolegę o sposoby treningu, wrażenia z Igrzysk Olimpijskich, życie osobiste i plany na przyszłość. Adam dość wyczerpująco odpowiadał na pytania i zachęcał uczniów do uprawiania sportu, niekoniecznie biegania. Poinformował, że jego trenerem nie jest już Stanisław Juszczak. Decyzja w sprawie nowego szkoleniowca zapadnie niebawem. Lekkoatleta rodem z gminy Mniszków nadal będzie wchodził w skład Grupy Sportowej ORLEN. Obecnie przygotowuje się do sezonu halowego.
Dziewczęta z miejscowego gimnazjum zaśpiewały piosenkę o Adamie. Młodzież wręczyła jego mamie kwiaty a samemu mistrzowi maskotkę. Co ciekawe, pluszowy kot symbolizował ksywkę Adama z lat szkolnych. Znajomi nazywali go ?Kocurem?. Odpowiadając na pytanie biegacz przyznał, że teraz koledzy mówią do niego po prostu Kszczot.
Dalsza część spotkania odbyła się na boisku. Adam przeprowadził profesjonalną rozgrzewkę z elementami, które sam wykonuje przed biegiem i każdym treningiem. Dobrze rozgrzani pod okiem mistrza biegacze przystąpili do sportowej rywalizacji. Chętnych nie brakowało.

Wyniki
Podajemy miejsca na podium

Bieg na 80 m
Szkoły podstawowe
Dziewczęta
1. Kinga Smak (SP w Stoku), 2. Paulina Tarnawska (SP w Błogiem Rządowym), 3. Emilia Chmal (SP w Stoku)
Chłopcy: 1. Jakub Pacholski (SP w Błogiem Rządowym), 2. Jakub Podpora (SP w Bukowcu nad Pilicą), 3. Szymon Kuśmierski (SP w Błogiem Rządowym)
Gimnazjum
Dziewczęta: 1. Daria Tarnawska, 2. Katarzyna Czerczak, 3. Klaudia Pabijanek
Chłopcy: 1. Patryk Nojek, 2. Łukasz Jachimowski, 3. Dominik Gwarda
Wszyscy Gimnazjum w Mniszkowie

Bieg na 800 m ? dystans mistrza
Szkoły podstawowe

Dziewczęta: 1. Paulina Tarnawska (SP w Błogiem Rządowym), 2. Weronika Kołodziejska (SP w Bukowcu nad Pilicą), 3. Paulina Kowalewska (SP w Błogiem Rządowym)
Chłopcy: 1. Jakub Pacholski (SP w Błogiem Rządowym), 2. Szymon Kuśmierski (SP w Błogiem Rządowym), 3. Bartek Rzeźnik (SP w Stoku)
Gimnazjum
Dziewczęta: 1. Honorata Filipczak, 2. Patrycja Zapart, 3. Angelika Kędziora
Chłopcy: 1. Bartek Stępień, 2. Paweł Wojdyła, 3. Patryk Nojek
Wszyscy Gimnazjum w Mniszowie.
Podczas uroczystego zakończenia zawodów najlepsi biegacze odebrali wyróżnienia z rąk Adama Kszczota. Kolejne spotkanie z mistrzem już za rok.Mistrz poprowadził profesjonalną rozgrzewkę przed rozpoczęciem biegówPluszowy kot dla Adama Kszczota


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (798) z dnia 26 Października 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »