tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Bieg Niepodległości w Paradyżu

 
Dla uczczenia 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Jednostka Strzelecka 2036 im. Oddziału Partyzanckiego AK ?Błysk? w Paradyżu organizuje Bieg Niepodległości o puchar Brygadiera Związku Strzeleckiego ?Strzelec? OSW oraz nagrody złotego Orła Strzeleckiego


Bieg odbędzie się 4 listopada. Początek o godz. 11.30 w Gimnazjum w Paradyżu. Rejestracja zawodników od godz. 11.00.
Rywalizacja odbywać się będzie w dwóch grupach i obejmie zasięgiem mieszkańców powiatu opoczyńskiego. W pierwszej wystartują osoby zaproszone oraz te, które zgłoszą się do udziału, tj. 30 uczestników (decyduje kolejność zgłoszeń). Drugą grupę stanowić będzie młodzież szkół gimnazjalnych i średnich z terenu powiatu opoczyńskiego ? 40 uczestników (również decyduje kolejność zgłoszeń).
Bieg będzie miał charakter terenowo?militarno?zdaniowy. Uczestnicy będą posługiwać się przygotowanym sprzętem i mapami. Na trasie około 3 km należy zaliczyć punkty kontrolne oraz dodatkowe zadania. Sposób poruszania się to marsz, bieg, marszobieg.
Podczas zaliczania punktów kontrolnych i wykonywania zadań uczestnicy będą otrzymywać punkty karne i bonusowe, dlatego trasę należy pokonywać bardzo uważnie. Np. za opuszczenie punktu kontrolnego dodajemy 1 min, opuszczenie następnego to 2 minuty, czterech punktów to 8 minut itd. Są też zadania dodatkowe ? ich prawidłowe wykonanie równa się czasowi rzeczywistemu, niewykonanie lub nieprzystąpienie do zadania to strata od 1 do 10 minut. Na trasie będzie można zdobywać bonusy ? np. odjęcie 1 minuty od osiągniętego czasu.
Najlepsi uczestnicy otrzymują nagrody rzeczowe za miejsce od 1. do 3. oraz nagrody dodatkowe. Nagrody fundują sponsorzy oraz Brygadier Związku Strzeleckiego ?Strzelec? OSW, JS 2036 w Paradyżu, JS 1001 w Bełchatowie, zastępca komendanta głównego Związku Strzeleckiego ?Strzelec? OSW, gmina Paradyż.
Podczas trwania zawodów organizatorzy zapewniają opiekę medyczną, kawę i herbatę, po zmaganiach grochówkę. Nie biorą odpowiedzialności za rzeczy materialne należące do uczestników. Uczestnicy ubezpieczają się na własną rękę. Sprawy sporne rozstrzyga komisja sędziowska Biegu Niepodległości.
Zgłoszenia należy kierować pod numer telefonu 606 407 270.
chorąży Marek Polinceusz


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 43 (798) z dnia 26 Października 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »