tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdrowie

 Bezpieczne wakacje

 
Nieważne czy pojedziemy nad morze, czy w góry, czy stać nas na zagraniczne wojaże, czy z różnych względów musimy zostać w domu. Gdy jednak zdecydujemy się na pobyt poza miejscem zamieszkania, powinniśmy zaplanować wyjazd z głową

W każdej torbie podróżnej, bez różnicy czy wyjeżdżamy za granicę, czy do znajomych na wieś, powinna znaleźć się apteczka z najpotrzebniejszymi medykamentami: lekami przeciwbólowymi i przeciwgorączkowymi, środkami na biegunkę, lekami na chorobę lokomocyjną, plastrami opatrunkowymi oraz preparatami na ukąszenia owadów i oparzenia. Do listy niezbędników podróżnika należy koniecznie dołączyć książeczkę zdrowia, krem z filtrem przeciwsłonecznym, płaszcz przeciwdeszczowy oraz ubrania zarówno letnie jak i te cieplejsze, wiadomo bowiem, że pogoda lubi płatać figle.
Miłośnikom uwieczniania pięknych wakacyjnych chwil przypominamy o zabraniu ze sobą aparatu fotograficznego, a żeby nie zostać bez kontaktu ze światem należy pamiętać o zabraniu telefonu komórkowego i ładowarki do niego. Warto zabrać ze sobą także inne przydatne drobiazgi, takie jak: GPS lub mapę, plecak albo torbę podręczną, ważne numery telefonów, informatory dotyczące miejsc, które zamierzamy zwiedzać oraz termos.
Jeśli na wakacje wybieramy się własnym autem, warto zrobić przegląd samochodu przed wyjazdem i zabrać to, co niezbędne: zapasowe bezpieczniki, gaśnicę, części zapasowe, gąbkę do mycia szyb, kable rozruchowe, kamizelkę ostrzegawczą, kanister, klucz do kół, koło zapasowe, latarkę awaryjną, linę holowniczą, narzędzia samochodowe, olej zapasowy, płyn do spryskiwaczy szyb, trójkąt ostrzegawczy, żarówki zapasowe, dokumenty rejestracyjne oraz prawo jazdy.
Jeżeli planujemy podczas wakacji podróżować rowerem, musimy pamiętać o zabraniu: części zapasowych, kasku, sportowego obuwia i odzieży, pompki rowerowej oraz zestawu narzędzi do naprawy.
Gdy podczas urlopu wybieramy się na biwak, powinniśmy zabrać ze sobą przede wszystkim: namiot z pałąkami i śledziami, młotek, adapter gniazdkowy, butlę gazową, lampę gazową z zapasowymi siatkami żarowymi, linki namiotowe, lodówkę turystyczną, materac dmuchany z pompką, kartę kempingową, przyrząd do wyciągania śledzi oraz sznur do wieszania prania.
Gdy jesteśmy już gotowi do wyruszenia w podróż, musimy jeszcze: opróżnić lodówkę, uregulować rachunki, wyciągnąć kable z gniazdek, wyrzucić śmieci, zakręcić wodę, gaz i wyłączyć prąd, zamknąć okna i drzwi, zatroszczyć się o wystarczające saldo na koncie, zorganizować opiekę nad domem i możemy spokojnie rozspocząć wakacje!


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 29 (836) z dnia 19 Lipca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »