tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Bezpieczna droga do szkoły

 


Działania pod takim właśnie hasłem, jak co roku na przełomie sierpnia i września, prowadzą obecnie opoczyńscy funkcjonariusze policji. Skupiają się one głównie na kontroli przestrzegania przepisów drogowych w rejonach szkół naszego powiatu. Policjanci sprawdzają czy kierowcy jadą z dozwoloną prędkością, czy są trzeźwi, czy prawidłowo przewożą dzieci itd. Odwiedzają również szkoły, gdzie przez cały wrzesień, a nawet jeszcze w październiku, prowadzić będą pogadanki z uczniami na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa ? nie tylko w ruchu drogowym.
Jedno z takich właśnie spotkań odbyło się 3 września, w SP w Woli Załężnej, gdzie z wizytą do przedszkolaków oraz uczniów klas I?III udał się asp. sztab. Dariusz Sobczyk z Wydziału Ruchu Drogowego. Kolejne spotkania odbywać się będą w szkołach niemal codziennie. Placówki mogą zgłaszać policjantom chęć ich organizacji. Mundurowi na pewno odwiedzą wszystkie zainteresowane szkoły.
O bezpieczeństwo uczniów, zwłaszcza tych najmłodszych powinni zadbać przede wszystkim opiekunowie. Nigdy za wiele przestrzegania i przypominania o podstawowych zasadach gwarantujących bezpieczeństwo dzieci. Większość uczniów dojeżdża do szkół autobusami ? policjanci zapowiadają ich kontrole. Rowerem do szkoły mogą dojeżdżać wyłącznie uczniowie posiadający kartę rowerową. Pamiętajmy, że maluchy powinny być odprowadzane do szkoły przez dorosłych.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 36 (843) z dnia 6 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »