tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Bezpłatne badania prostaty

 
Gmina rozpoczyna kolejną akcję z zakresu profilaktyki zdrowotnej. Po projekcie dotyczącym wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV), skierowanym do uczennic klas I gimnazjum, który będzie kontynuowany przez najbliższe 3 lata, są to bezpłatne badania lekarskie w ramach profilaktyki nowotworów gruczołu krokowego u mężczyzn (prostaty)

W Polsce umieralność z powodu nowotworów wciąż należy do najwyższych na świecie. Nowotwory są u nas przyczyną 25% wszystkich zgonów wśród mężczyzn i prawie połowy wśród kobiet.
Z każdym kolejnym rokiem rak atakuje coraz młodszych ludzi, którzy nawyku przeprowadzania regularnych badań profilaktycznych powinni nabierać jak najwcześniej. Dlatego wszelkie programy edukacyjne i kampanie społeczne propagujące i namawiające do wykonywania badań są w pełni uzasadnione.
? Zdecydowaliśmy się na sfinansowanie tego zadania, gdyż zdajemy sobie sprawę, jak wielkie znaczenie ma profilaktyka. Chcemy umożliwić bezpłatne, bez skierowań i innych formalności, szybkie wykonanie badania, które niejednokrotnie ratuje życie ? mówi burmistrz Janusz Reszelewski.
Badanie ogólne, w tym pomiar ciśnienia, ustalenie poziomu BMI i badania per rectum wykonywane będą w przychodniach w Drzewicy, Jelni i Radzicach Dużych na przełomie września i października. Zostaną nimi objęci mężczyźni w przedziale wiekowym 50?69 lat.
Aby skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, trzeba być mieszkańcem gminy i miasta Drzewica. Nie są konieczne żadne formalności. Wystarczy zgłosić się z dowodem osobistym w podanym terminie do jednej z trzech wymienionych przychodni.
? Zachęcam naszych mieszkańców do skorzystania z badań ? kontynuuje burmistrz. ? Tym bardziej, że bez kłopotów, konieczności uzyskania skierowań można nabrać pewności co do stanu zdrowia, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości podjąć natychmiastowe leczenie.
O dokładnej dacie rozpoczęcia badań poinformujemy w kolejnych numerach Tygodnika Opoczyńskiego.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (896) z dnia 12 Września 2014r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »