tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Bez sukcesu w Bratysławie

 
Kajakarstwo górskie


W miniony weekend na torze w Bratysławie?Czunowie rozegrano mistrzostwa świata seniorów w slalomie kajakowym. Impreza miała bardzo duży ciężar gatunkowy, ponieważ do zdobycia były nie tylko medale, ale również kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012.
W regatach wystartowała czternastoosobowa reprezentacja Polski z Grzegorzem Kiljankiem w składzie. Zawodnik Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica marzył o wywalczeniu dla naszego kraju kwalifikacji olimpijskiej w C?1. Ten cel mógł osiągnąć plasując się w okolicy czołowej piętnastki.
Ze względu na złe warunki pogodowe program mistrzostw uległ zmianom i eliminacje w kanadyjkach jedynkach odbyły się w sobotę, 10 września. Do rywalizacji przystąpiło sześćdziesięciu siedmiu górali. Awans do półfinału uzyskiwała najlepsza trzydziestka.
Niestety, Grzesiek nie może zaliczyć sobotniego startu do udanych. W pierwszym przejeździe uzyskał wynik 104,35 (z dwoma punktami karnymi) i zajmował 38. lokatę. W drugim popłynął lepiej, jednak czas 100,60 s nie dał mu upragnionego awansu. Do 30. miejsca zabrakło zaledwie czternastu setnych sekundy. Ostatecznie ?Mały? został sklasyfikowany na 33. pozycji i odpadł z dalszej rywalizacji.
Polska wywalczyła jednak kwalifikację olimpijską w C?1. Eliminacje przebrnął bowiem Grzegorz Wójs ze Startu Nowy Sącz, który zanotował świetny występ w półfinale. Był jedenasty, dzięki czemu zapewnił naszemu krajowi miejsce na IO.
To dobra wiadomość dla drzewiczanina, który nadal ma szanse na wyjazd do Londynu. O tym, który kanadyjkarz będzie reprezentował nasz kraj na olimpiadzie, zadecydują przyszłoroczne starty. Kwalifikacja nie jest przecież równoznaczna z otrzymaniem nominacji olimpijskiej. Dobrze o tym wie sam Grzesiek, który w 2007 roku wywalczył kwalifikację na mistrzostwach świata w Brazylii, ale do Pekinu i tak poleciał Krzysztof Bieryt.
Dodajmy, że podczas regat w Bratysławie Kiljanek wystartował również w konkurencji drużynowej. Polski zespół 3xC1 mężczyzn spisał się jednak słabo, zajmując jedenastą pozycję na piętnaście ekip.
Biało?czerwoni zdobyli w mistrzostwach jeden medal. Srebro w K?1 mężczyzn wywalczył Mateusz Polaczyk (AZS AWF Kraków). Pochodząca z Drzewicy Natalia Pacierpnik (KKK Kraków) była 24. w K?1. Krakowska dwójka, w której wspólnie z Marcinem Pochwałą pływa kolejny drzewiczanin Piotr Szczepański, zajęła 8. miejsce w C?2.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (740) z dnia 16 Września 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »