tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Będzie więcej atrakcji na kąpielisku

 
Nad zalewem powstanie kolejne molo i plac zabawBetonowy krąg zostanie wyremontowany


Po wybudowaniu ścieżki pieszo–rowerowej na atrakcyjności zyskał północny brzeg zbiornika w Drzewicy. Jak już pisaliśmy, gmina chce przedłużyć asfaltowy ciąg w kierunku Dąbrówki i Strzyżowa, jednak na razie jest na etapie regulowania spraw własnościowych.
Szybciej od kolejnego odcinka ścieżki zostanie zrealizowana inna inwestycja związana z zalewem. Tym razem po jego drugiej stronie – na gminnym kąpielisku przy ulicy Zdrojowej.
Na obiekcie dzierżawionym przez prywatnego przedsiębiorcę można w miesiącach letnich korzystać z plaży, boiska do siatkówki, kajaków i rowerków wodnych oraz punktu gastronomicznego. W ubiegłym roku, szczególnie przy dobrej pogodzie, chętnych nie brakowało. Za kilka miesięcy powinno być jeszcze lepiej, ponieważ samorząd przeznaczył znaczne nakłady na poprawę infrastruktury turystyczno–rekreacyjnej kąpieliska.
– Chcemy, by obiekt oferował więcej atrakcji niż dotychczas i przyciągał liczniejsze grupy mieszkańców i turystów – mówi burmistrz Janusz Reszelewski. – Na jego doposażenie zabezpieczyliśmy w tegorocznym budżecie 200 tys. zł.
Jedną z największych atrakcji będzie pływający pomost – bardzo podobny do tego, który funkcjonuje przy ścieżce. Molo w kształcie litery T ma zostać umiejscowione po prawej stronie plaży. Plany zakładają również zakup i montaż profesjonalnego placu zabaw dla dzieci. Ten przy ciągu pieszo–rowerowym nawiązuje wyglądem do pirackiego statku. Motywem przewodnim obiektu na kąpielisku będzie zamek.
Oprócz tego gmina zamierza dokupić wiele elementów małej architektury – od stolików z siedziskami, na których można grać np. w szachy, po ławki z oparciami i kosze. Przy okazji chce wykonać remonty kręgu tanecznego oraz wejścia na kąpielisko.
Aktualnie trwają prace mające na celu aktualizację projektu technicznego inwestycji. Jest więc szansa, że zadanie zostanie zrealizowane jeszcze przed sezonem letnim.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (711) z dnia 25 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »