tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Będzie się dużo działo

 
Zespół „De Mono” będzie gwiazdą tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opocznie. Dzięki głównemu sponsorowi Ceramice Paradyż w niedzielę, 9 stycznia także w naszym mieście

Już od 19 lat w jedynym z pierwszych dni stycznia na terenie całego kraju organizowana jest zbiórka pieniędzy na cele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co roku fundacja Jurka Owsiaka kupuje sprzęt medyczny, który trafia do szpitali w całej Polsce.
W niedzielę, 9 stycznia tysiące wolontariuszy wyjdzie na ulice, by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla najmniejszych pacjentów szpitali. Tym razem WOŚP zagra na zakup sprzętu dla oddziałów szpitalnych dla urologii i nefrologii dziecięcej.
Styczniowa niedziela będzie gorąca także w naszym mieście. Imprezę wspólnie organizują Urząd Miejski, MDK i Związek Harcerstwa Polskiego. Patronat nad orkiestrowym graniem sprawuje burmistrz Jan Wieruszewski, Tygodnik Opoczyński jest patronem medialnym.
Muzyka z profesjonalnej sceny, zamontowanej przy ZSS nr 1, popłynie już od godziny 13.30 i nie zamilknie do 20.00. Na początek publiczność będą rozgrzewać ostre rytmy w wykonaniu m.in. zespołów „NI” i „Pacjent Zero”. Dla opocznian zaśpiewa także Juliusz Nyk, tegoroczny laureat koncertu „Debiutów” 47. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Około godz. 18.00 na scenie zagra zespół „De Mono” z gościnnym udziałem wokalisty – Michała Karpackiego. Plenerowy karnawał zakończy koncert rodzimego zespołu „Flush”. Punktem kulminacyjnym XIX Finału będzie „Światełko do nieba”, czyli pokaz sztucznych ogni, zorganizowany w całym kraju o godz. 20.00. Wtedy też jak nam powiedział szef opoczyńskiego sztabu, Marek Gudowicz będzie podana przybliżona kwota, jaka zostanie zebrana podczas kwesty.
Oprócz koncertów organizatorzy zaplanowali licytacje gadżetów otrzymanych z Fundacji WOŚP oraz gadżetów otrzymanych od naszych rodzimych firm. Strażacy zadbają, by można się ogrzać i zjeść coś gorącego.
Finał nie może odbyć się bez wielkich serc wolontariuszy, którzy społecznie nie zważając na pogodę już od samego rana będą zbierać pieniądze. Przez cały czas pieniądze będzie zbierać około 150 wolontariuszy, zarejestrowanych w sztabie orkiestry mieszczącym się już tradycyjnie w Komendzie Hufca ZHP przy ul. Kowalskiego 2. Około 15 z nich będzie działać w samym sztabie. Wolontariusze będą zbierać pieniądze m.in. w Opocznie, Drzewicy, Ogonowicach, Idzikowicach, Ostrowie, Wyganowie.
Orkiestra zagra także w gminie Sławno. Trzydziestu zarejestrowanych wolontariuszy wyruszy kwestować już od samego rana. W Zespole Szkół Samorządowych w Prymusowej Woli zostanie zorganizowana licytacja, w której wezmą udział głównie uczniowie i nauczyciele. Szefem orkiestrowego sztabu jest Mirosław Kapusta.
Nie zabraknie też kwestujących wolontariuszy w Białaczowie, gdzie z puszkami chodzić będzie około 25 uczniów. W świetlicy wiejskiej odbędzie się festyn rodzinny, będący okazją do wspólnej zabawy dzieci i rodziców. Szefową sztabu zarejestrowanego w Gimnazjum przy ul. Szkolnej jest Magdalena Szołowska.
Sztab orkiestry jest także zarejestrowany w Gimnazjum w Żarnowie. Tam 35 wolontariuszy będzie zbierać pieniądze na rzecz fundacji. Szefem sztabu jest Krzysztof Wesołowski.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 52 (703) z dnia 23 Grudnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »