tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Będą stypendia dla sportowców

 
Sportowcy z klubów działających na terenie gminy Drzewica, którzy osiągają największe sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej, mogą liczyć na wsparcie finansowe z budżetu gminyStypendia otrzyma dwoje zawodników Ludowego Klubu Kajakowego


W piątek, 19 marca Rada Gminy i Miasta przyjęła uchwałę w sprawie określania zasad, trybu przyznawania, wstrzymywania, cofania i wysokości stypendiów oraz przyznawania nagród i wyróżnień sportowych za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu.
Zgodnie z regulaminem będącym załącznikiem do uchwały, stypendium może otrzymać junior i senior, który indywidualnie zajął miejsce od pierwszego do trzeciego w zawodach rangi mistrzowskiej takich jak: mistrzostwa Polski, puchar Polski, mistrzostwa Europy, puchar świata, puchar Europy i akademickie mistrzostwa świata. Kryteria te stosuje się także w przypadku sportowców biorących udział w grach zespołowych.
Stypendia będą przyznawane na okres dwunastu miesięcy i wypłacane w dwóch transzach - do 15 maja i 15 grudnia. Aktualnie na takie wsparcie mogą liczyć najbardziej utytułowani kajakarze Ludowego Klubu Kajakowego Drzewica - Małgorzata Milczarek i Grzegorz Kiljanek.
Z kolei nagrody lub wyróżnienia otrzymają zawodnicy, którzy zajęli miejsca od pierwszego do trzeciego w mistrzostwach Polski juniorów lub seniorów oraz miejsca 1-8 w mistrzostwach świata, Europy, pucharze świata bądź akademickich mistrzostwach świata. Nagrodzeni lub wyróżnieni mogą być również sportowcy wnoszący duży wkład we współtworzenie i podnoszenie poziomu kultury fizycznej i sportu w gminie a także trenerzy i zasłużeni działacze sportowi.
Wysokość pomocy finansowej będzie uzależniona od kwoty zapisanej w budżecie, ilości pozytywnie zaopiniowanych wniosków złożonych przez kluby oraz wyników sportowych zawodnika. Jak powiedział na sesji burmistrz Janusz Reszelewski, pierwsze stypendia, nagrody i wyróżnienia zostaną wypłacone już w tym roku.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 13 (664) z dnia 2 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »