tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Będą remontować w Trzebinie

 
Niebawem rozpocznie się remont drogi powiatowej w centrum Trzebiny


Przetarg na przebudowę drogi powiatowej nr 3111E w Trzebinie rozstrzygnięty. Wzięło w nim udział pięciu oferentów. Zarząd Dróg Powiatowych poinformował, że wygrała firma pn. ?Giermakowska? z Łęgonic Małych w gminie Odrzywół, zajmująca się robotami drogowymi i brukarskimi oraz budową kortów tenisowych. Za wykonanie zadania zaoferowała najniższą cenę ? 461.206,15 zł brutto.
Zwycięzcy przetargu przebudują odcinek o długości około 400 metrów, z kilkoma zakrętami. Zakres rzeczowy zadania przewiduje odtworzenie połamanych krawędzi jezdni i podbudowy na łukach do szerokości 5,5 m, ułożenie warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego w ilości 100 kg/m2 oraz warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego o grubości 4 cm. Wody opadowe będą odprowadzone istniejącymi rowami przydrożnymi, które należy wcześniej odmulić. Firma wykona również remont zjazdów indywidualnych wraz z utwardzeniem nawierzchni, a także umocni pobocza na szerokości 1 m.
Termin realizacji inwestycji upływa 30 listopada. ? Obecnie wprowadzamy wykonawcę na teren robót. Trwają już prace przygotowawcze ? informuje dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Reszel.
Dodajmy, że zadanie będzie finansowane po połowie z budżetów powiatu i gminy. W sierpniu Rada Gminy i Miasta w Drzewicy zgodziła się udzielić pomocy finansowej powiatowi i zaplanowała na ten cel 260 tys. Po rozstrzygnięciu przetargu okazało się, że wyda o 30 tys. zł mniej.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (741) z dnia 23 Września 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »