tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Będą profilaktyczne szczepienia dziewcząt

 
Nowość w gminie i mieście Drzewica


Dokonując zmian w tegorocznym budżecie, Rada Gminy i Miasta zabezpieczyła 50 tys. zł na nowe przedsięwzięcie ? profilaktyczne szczepienia dziewcząt przeciwko rakowi szyjki macicy. O inicjatywie poinformował burmistrz Janusz Reszelewski.
? Rak szyjki macicy jest jednym z tych nowotworów, które zbierają największe żniwo wśród kobiet ? powiedział. ? Dlatego jeszcze w tym roku chcemy rozpocząć akcję informacyjno?profilaktyczną, na którą złożą się szkolenia prowadzone przez lekarzy oraz szczepienia dziewcząt.
Akcją zostaną objęte uczennice pierwszych klas gimnazjum. Szczepionkę będą otrzymywać w trzech dawkach według następującego schematu: pierwsza dawka "0" ? druga dawka po 2 miesiącach od dawki "0" (nie wcześniej niż po upływie miesiąca) ? trzecia dawka po 6 miesiącach (nie wcześniej niż po 3 miesiącach od drugiej dawki). Wszystkie trzy dawki powinny zostać podane w ciągu jednego roku.
Szczepionka jest droga, pojedyncza dawka kosztuje kilkaset złotych, jednak w tym przypadku nie ma żadnych wątpliwości, że akcję trzeba przeprowadzić. ? Informując mieszkańców o planach gminy, widziałem akceptację społeczną. Na zdrowiu nie można przecież oszczędzać ? ocenił burmistrz.
O szczegółach przedsięwzięcia napiszemy niebawem. Uchwała dotycząca nowej inicjatywy zostanie podjęta na najbliższej sesji Rady Gminy i Miasta.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (821) z dnia 5 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »