tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Kupię działkę budowlaną w Opocznie - ...
czytaj dalej »

UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Sprzedam pszenżyto, tel. 500 176 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Barbarzyńska wycinka

 

W poniedziałek, 4 czerwca, zostaliśmy poinformowani o wycince drzew, jaka się odbywa przy drodze powiatowej Opoczno ? Sitowa. Nie byłoby w tej informacji nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że z ptasich gniazd wypadły pisklęta, a ich zrozpaczeni rodzice nie byli w stanie ich uratować. Osoba, która nas informowała o tym fakcie, z ogromnym trudem powstrzymywała łzy, mówiąc, że jest to po prostu barbarzyństwo. I my z tym całkowicie zgadzamy.
O wycince drzew w okresie lęgowym poinformowana została opoczyńska policja oraz wojewódzki inspektor ochrony środowiska. Po interwencji policji wycinka została wstrzymana.
W Powiatowym Zarządzie Dróg powiedziano nam, że właśnie teraz wykonawca przystąpił do prac przygotowawczych do rozpoczęcia rozbudowy drogi powiatowej. Zaczął od wycinki drzew. Ponoć przeprowadzone oględziny, przeznaczonych do wycinki, nie wskazywały na obecność ptasich gniazd? Za to obecność ptaków i piskląt w gniazdach dała się zaobserwować, gdy drzewa już zostały usunięte.
Kierownik PZD zapewnił nas, że wycinka została wstrzymana i przeprowadzony ponownie zostanie szczegółowy obchód przeznaczonego pod inwestycję terenu i drzewostanu. Lipy, na których gniazdują ptaki, będą zaznaczone kolorem czerwonym i do ich wycinki minie odpowiednio dużo czasu, by pisklęta opuściły gniazda.
Zakaz niszczenia siedlisk oraz umyślnego płoszenia i niepokojenia, a tym jest wycinka drzew, nie obowiązuje tylko w okresie od 16 października do końca lutego. W pozostałych przypadkach niezbędne jest uzyskanie zezwolenia właściwego regionalnego dyrektora ochrony środowiska.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (778) z dnia 8 Czerwca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »