tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Baranowski za Roga

 
Podczas XIII sesji Rady Powiatu, która odbyła się w środę, 25 stycznia, ze stanowiska wicestarosty odwołano Józefa Roga. Jego miejsce zajął Marcin Baranowski, dotychczasowy wiceprzewodniczący RadyNowy wicestarosta Marcin Baranowski


Jak pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, z wnioskiem o odwołanie wicestarosty ?z uwagi na utratę zaufania? wystąpił starosta Jan Wieruszewski. Projekt uchwały w tej sprawie pojawił się w końcowej części bloku głosowań.
? Nie chciałbym szeroko omawiać tematu na forum publicznym. Do tej materii trzeba podchodzić bardzo delikatnie. Apeluję do radnych, by nie podejmowali dyskusji, bo ona nie jest nikomu potrzebna. Tak będzie najlepiej ? powiedział starosta. ? Każdy z nas powinien podjąć decyzję według własnej wiedzy i rozpoznania.
I faktycznie, żadnej dyskusji nie było. Przewodniczący Rady Marek Ksyta poinformował tylko, że zgodnie z zapisami prawa Rada Powiatu, na uzasadniony wniosek starosty, może odwołać poszczególnych członków zarządu zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu w głosowaniu tajnym. Następnie wybrano komisję skrutacyjną, w skład której weszli: Bogdan Kubiszewski (przewodniczący), Andrzej Sosnowiec i Sławomir Jakóbczyk.
Do głosowania przystąpiło dziewiętnastu radnych (brakowało Andrzeja Kacprzaka, a Mariusz Łącki na poprzedniej sesji złożył rezygnację z mandatu). Za przyjęciem uchwały w sprawie odwołania wicestarosty opowiedziało się dziewięciu radnych, ośmiu było przeciw, dwie osoby wstrzymały się od głosu. W efekcie Józef Róg przestał być wicestarostą opoczyńskim.
Jan Wieruszewski podziękował Rogowi za dotychczasową współpracę, zgłaszając jednocześnie wniosek w sprawie powołania nowego wicestarosty. Na wakujące stanowisko zaproponował radnego Sławomira Reka z OWS. ? Jest doświadczonym samorządowcem, dał się poznać z najlepszej strony jako przewodniczący Komisji Zdrowia, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego, z którą współpraca układała się bardzo dobrze ? ocenił.
Na ofertę starosty radny odpowiedział zaskoczeniem. ? Od dłuższego czasu prowadzę działalność gospodarczą i to jest bardzo duża przeszkoda ? stwierdził. Zaraz potem poprosił o przerwę na konsultację z klubem OWS.
Po wznowieniu obrad znowu zabrał głos. Jak powiedział, propozycja wynika z tego, że starosta chce kontynuować funkcjonowanie zarządu w oparciu o klub PiS i OWS. Jednocześnie przyznał, że ma za mało czasu na podjęcie tak ważnej decyzji i propozycję odrzucił. Jan Wieruszewski apelował o ponowne przemyślenie oferty, informując, że na uregulowanie kwestii związanych z działalnością gospodarczą ma trzy miesiące. Radny był jednak nieugięty i ostatecznie zdania nie zmienił.
Teraz starosta musiał wysunąć kolejną kandydaturę. Zgłosił więc Marcina Baranowskiego, wiceprzewodniczącego Rady, a ten zgodę wyraził. Komisja skrutacyjna przeprowadziła drugie tego dnia tajne głosowanie. Jego wyniki były pomyślne dla kandydata. Za powołaniem Baranowskiego na stanowisko wicestarosty zagłosowało trzynastu radnych, sześciu było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.
Obejmując funkcję wicestarosty Marcin Baranowski musiał zrezygnować z fotela wiceprzewodniczącego. Rezygnacja w formie uchwały została przyjęta jednogłośnie.
Na zakończenie głos zabrał były wicestarosta Józef Róg. Podziękował za współpracę i przyznał, że nie ma żalu do radnych. ? Taka jest polityka, w pracy samorządowej trzeba być przygotowanym na różne sytuacje ? zakończył.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 4 (759) z dnia 27 Stycznia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »