tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Bajeczny Dzień Dziecka w Petrykozach

 
We wtorek, 1 czerwca w Szkole Podstawowej w Petrykozach świętowano Dzień Dziecka. Obchody zorganizowane wspólnie przez dwie biblioteki wprowadziły dzieci w świat bajki i baśni

W tym szczególnym dniu wszystkich uczniów powitała dyrektorka szkoły Elżbieta Jaroszyńska, która złożyła wszystkich swoim podopiecznym najserdeczniejsze życzenia. Potem była już tylko zabawa. Imprezę rozpoczęło przedstawienie zatytułowane „Dobro szkoły naszym dobrem”, w którym starsi uczniowie w humorystycznej formie zaproponowali nowoczesne pomoce dydaktyczne. Następnie dzieci wzięły udział w „Pikniku z książką” przygotowanym przez bibliotekarki Izę Bielczyk i Agnieszkę Dziubek. Program utrzymany był w klimacie bajki i baśni – uczniowie musieli wykazać się znajomością literatury dziecięcej, aby rozwiązać przygotowane krzyżówki, kalambury i zagadki. Układały puzzle i rozpoznawały bohaterów najpopularniejszych bajek na podstawie przygotowanych rekwizytów. W międzyczasie brały udział w zabawach ruchowych i konkurencjach sportowych.
Tego dnia uczniowie wzięli też udział w zajęciach fitnesu, poprowadzonych przez zawodowych instruktorów. Nie zabrakło również słodkich upominków. Na zakończenie obchodów zorganizowano wspólne ognisko.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (673) z dnia 4 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »