tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Bagaż niezapomnianych wrażeń

 Podczas zwiedzania JuraParku w KrasiejowieWycieczkę rozpoczęliśmy w poniedziałek, 24 września. Pierwszą atrakcją była prehistoryczna podróż w JuraParku w Krasiejowie. Odwiedziliśmy ?tunel czasu? prezentujący powstanie Ziemi, oraz oceanarium. Niezapomniany okazał się seans filmu ?Atak rekinów? w technice 5D. Podczas spaceru ścieżką edukacyjną mogliśmy podziwiać modele mezozoicznych gadów i płazów a w pawilonie muzealnym ?Dinopark? największe w Europie skamieniałości triasowych zwierząt. Przed wieczorem dotarliśmy do ośrodka wypoczynkowego ?Wrzos?.
Na wtorek zaplanowano całodniową wycieczkę z przewodnikiem Andrzejem Karpą. Jej pierwszym punktem była Czermna - miejscowość z Kaplicą Czaszek, będącą sanktuarium zadumy nad życiem i śmiercią. Odwiedziliśmy reprezentacyjną część Kudowy Zdroju - Park Zdrojowy. Wspólnie z kuracjuszami mogliśmy delektować się świeżym powietrzem, kosztować leczniczej wody, podziwiać parkową zieleń i architekturę miasta.
Drogą ?stu zakrętów? dotarliśmy na wysokość 915 m n.p.m. do rezerwatu Błędne Skały, który swoim zasięgiem obejmuje zespół osobliwych form skalnych, wytworzonych wskutek wietrzenia piaskowca. W Wambierzycach była okazja zwiedzić i poznać historię interesujących zabytków sakralnych, m.in. sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin, licznych kalwarii i ruchomej szopki. W Dusznikach Zdroju przyszedł czas na spacer po parku z pomnikiem Fryderyka Chopina, dworkiem, pijalnią wód i fontanną.
Trzeciego dnia udaliśmy się w drogę powrotną. Zahaczając o Częstochowę, wstąpiliśmy do Parku Miniatur Sakralnych. Do Drzewicy wróciliśmy z bagażem niezapomnianych wrażeń.
Uczestnicy WTZ


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (795) z dnia 5 Października 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »