tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Baby na targowisku

 Wielkanocny stół z Brzustówka


W niedzielę odbyły się w MDK dwie imprezy. Kolejny przegląd stołów wielkanocnych „Wielkanocna baba” oraz I Opoczyński Kiermasz Wielkanocny.
Przegląd stołów wielkanocnych wpisał się już na stałe w opoczyński kalendarz wydarzeń. I albo nasze wymagania są zbyt duże, albo tegoroczny był nieco uboższy od poprzednich. Swoje stoły zaprezentowały panie z pięciu Kół Gospodyń Wiejskich: Klin, Modrzewia, Kruszewca Kolonii, Sitowej i Brzustówka. Stoły przepięknie ozdobione, pełne wspaniałych wielkanocnych potraw. Tyle tylko, że wszystkie zostały wystawione w patio, sali bez klimatyzacji. I po trzech minutach trzeba było wyjść, żeby się nie udusić. Jednak w słoneczne dni, nawet chłodne, marcowe, pod pleksiglasowym dachem nie sposób dłużej wytrzymać.
Przegląd stołów wielkanocnych był doskonałą okazją do udekorowania nadanym na wniosek Muzeum Regioalnego w Opocznie przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego medalem „Zasłużony dla kultury polskiej” przewodniczącej Zarządu Gminnego KGW Anny Orłowskiej. Dekoracji dokonała wicewojewoda łódzki Krystyna Ozga.
Na parkingu przed MDK rozlokowały się stoiska w ramach I Opoczyńskiego Kiermaszu Wielkanocnego. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie od razu Kraków zbudowano i pierwszy kiermasz nie we wszystkim musi być udany. Można było na nim kupić m.in. pajdę chleba ze smalcem za 3 zł, srebrną biżuterię, popcorn, wyroby z wikliny. Tylko co to ma wspólnego z Wielkanocą. Może za rok będzie lepiej.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (663) z dnia 26 Marca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »