Awansowali do turnieju finałowego

I turniej plażowej piłki siatkowej w ramach Grand Prix Opoczna

Siatkarze rywalizowali na boisku przy ZSS nr 1

W sobotę, 29 czerwca na boisku obok Zespołu Szkół Samorządowych nr 1 rozegrano I turniej plażowej piłki siatkowej w ramach Grand Prix Opoczna. Organizatorami zawodów były TKKF Opoczno oraz Urząd Miejski.
W turnieju wystartowało 18 par z Opoczna, Przysuchy, Czerniewic, Drzewicy oraz Rzeczycy. Grano systemem brazylijskim do dwóch przegranych pojedynków.
Ostatecznie zwyciężyła para Michał Bucki i Jakub Bucki (Przysucha), która w finałowym pojedynku pokonała parę Michał Żądło i Piotr Anteczek (Rzeczyca) 21:16.
Trzecie miejsce zajęli Adrian Kucharczyk i Artur Kowalski (Przysucha), którzy w pojedynku o tę lokatę pokonali Michała Adamczyka i Adama Ślęzaka (Przysucha) 23:21.
Pozycje 5-6. zajęły pary Marek Goszkiewicz ? Karol Miros (Czerniewice) oraz Michał Korycki ? Jan Firlej (Przysucha). Na miejscach 7-8. rywalizację zakończyli Paweł Jedynak i Cezary Czubak (Przysucha) oraz Łukasz Deka i Hubert Franczak (Opoczno).
Na miejscach 9-10. zostały sklasyfikowane pary Robert Kądziela ? Krzysztof Kowalski (Opoczno), zaś na miejscach 11?12. Wojciech Łyżwa ? Tomasz Łyżwa (Opoczno) i Arkadiusz Szulc ? Dawid Trojak (Opoczno).
Dwanaście najlepszych par zakwalifikowało się do II turnieju Grand Prix Opoczno 2013, który zostanie rozegrany 31 sierpnia. Puchary dla trzech najlepszych par zostały ufundowane przez Urząd Miejski.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 27 (834) z dnia 5 Lipca 2013r.