tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Awansowali do finału

 
Międzydiecezjalny Festiwal Kolęd i Pastorałek.Paulina Wołynkiewicz zaśpiewa w Radomiu


W środę, 9 grudnia w gościnnych progach Gimnazjum im. Jana Pawła II odbyły się rejonowe eliminacje VIII Międzydiecezjalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Inicjatywa ma na celu propagowanie wspólnego śpiewania kolęd, kultywowanie polskiej tradycji a także przygotowanie dzieci i młodzieży do aktywnego uczestnictwa w kulturze.
Organizatorem eliminacji był Ośrodek Kultury Gminy i Miasta a osobą odpowiedzialną dyrektor placówki Krzysztof Kowalski. W przesłuchaniach wzięli udział artyści z dekanatów drzewickiego i przysuskiego. Ich prezentacje oceniało jury w składzie: Wojciech Turek - przewodniczący, s. Genowefa Baran, Maria Kaźmierczyk i Marcin Tkaczyk. Najwyżej ocenieni uczniowie zakwalifikowali się do finału.
W młodszej kategorii wiekowej - do 13 lat - awans uzyskali: solistka Magdalena Wolska reprezentująca OKGiM i parafię pw. św. Łukasza, duet Dominika Byk i Celina Babis z SP w Domasznie (opiekunka Marzanna Rojek), zespół wokalny z SP w Drzewicy (op. Małgorzata Malczewska) oraz grupa „Wesołe Nutki” z Przedszkola Samorządowego (op. Monika Pomykała).
W grupie wiekowej powyżej 13 lat do finału dostali się: Paulina Wołynkiewicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy (op. ks. Paweł Kończyk), zespół wokalny z Gimnazjum im. Jana Pawła II (op. Anna Pietrasik), grupa wokalna z Prywatnego LO im. św. Królowej Jadwigi w Mariówce (op. Beata Bisińska) oraz schola z Gimnazjum, ZSR i parafii pw. Krzyża św. w Borkowicach (op. ks. Piotr Nojek).
Finał festiwalu odbędzie się w dniach 29-30 grudnia w Ośrodku Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 50 (649) z dnia 18 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »