Awans w tabeli

III liga

W meczu 20. kolejki III ligi łódzko?mazowieckiej Ceramika Opoczno pewnie pokonała na własnym boisku sąsiada z ligowej tabeli ? drużynę UKS?u SMS Łódź. Zespół gości od 12 minuty grał w osłabieniu, ponieważ jeden z obrońców otrzymał czerwoną kartkę. ?Cera? wygrała w tej rundzie trzecie spotkanie.

Ceramika Opoczno ? UKS SMS Łódź 3:0 (1:0)
Bramki zdobyli: Łukasz Grzybek, Radosław Strzelecki, Dawid Stańdo.
Ceramika zagrała w składzie: Artur Holewiński ? Mariusz Moskwa, Radosław Strzelecki (61 Grzegorz Piechna) ? Mateusz Matysiak, Michał Zieliński (46 Łukasz Kardynia), Mateusz Milczarek, Przemysław Bińkowski, Tomasz Łopata (75 Marcin Podlewski), Łukasz Grzybek ? Dawid Stańdo (86 Rafał Starus), Kacper Rakowski. Trener Dariusz Rogulski.
Ceramika rozpoczęła spotkanie od frontalnego ataku na bramkę gości. Już w pierwszej akcji Mariusz Moskwa mógł zdobyć gola dającego prowadzenie. W 12 minucie spotkania wychodzącego na czystą pozycję Dawida Stańdo w polu karnym faulował zawodnik gości. Sędzia podyktował rzut karny, a piłkarza SMS?u ukarał czerwoną kartką. Jedenastkę na bramkę zamienił Łukasz Grzybek. Po stracie gola osłabiona ekipa z Łodzi ruszyła do odrabiania straty. Do końca pierwszej połowy spotkania wynik nie uległ jednak zmianie.
Po zmianie stron to drużyna Ceramiki zdobyła drugą bramkę. Rzut wolny z lewej strony boiska wykonywał Tomasz Łopata, po jego uderzeniu bramkarz odbił piłkę, do której dobiegł Radosław Strzelecki i pokonał bramkarza gości.
Po uzyskaniu drugiego gola Ceramika osiągnęła wyraźną przewagę. Goście wyprowadzali jednak groźne kontry i po jednej z takich akcji tylko świetna interwencja Artura Holewińskiego uchroniła ?Cerę? przed utratą bramki.
Wynik spotkania ustalił w 67 minucie spotkania Dawid Stańdo, który kapitalnym strzałem z pierwszej piłki podwyższył na 3:0. W 90 minucie spotkania w doskonałej sytuacji znalazł się Grzegorz Piechna, jednak bramka nie padła.

1. Pogoń Siedlce 20 43 49:23
2. Broń Radom 20 41 36:21
3. MKS Kutno 20 35 39:27
4. Radomiak Radom 20 35 31:14
5. Mazur Karczew 20 32 34:31
6. Legionowia 20 31 24:24
7. Narew Ostrołęka 20 30 28:24
8. Sokół Aleksandrów 20 29 25:20