tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Atrakcje w Łodzi

 
Kontakt ze sztuką jest jednym z najwspanialszych sposobów rozwijania zdolności dzieci. Z tego względu w ramach drugiej edycji projektu „Wsparcie na starcie – trzy przedszkola w gminie Sławno” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zorganizowano wycieczkę do Łodzi. Jedną z atrakcji było przedstawienie „Czerwony Kapturek” w Teatrze Lalek Arlekin

Dla większości dzieci z małych miejscowości wycieczka do teatru jest niczym wyprawa na nowy, nieznany ląd. 27 września dzieci z gminy Sławno wyruszyły odkrywać świat Teatru Lalki i Aktora w Łodzi. Wszystko było interesujące: scena, kurtyna, niesamowite oświetlenie, widownia... A potem rozpoczął się spektakl „Czerwony Kapturek”, oparty na znanej wszystkim rymowance Jana Brzechwy, do której zostało dopisanych 26 piosenek, które stworzyły znakomity musical. Wpadająca w ucho muzyka powoduje, że każda z piosenek to szlagier. Dekoracje to wielka książka, która z każdą kartką otwiera przed oczami widzów kolejne miejsca akcji. Dynamicznie prowadzone lalki doskonale podkreślają taneczny charakter spektaklu. Wszystkie składowe przedstawienia powodują, że Czerwony Kapturek bawi zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Później bawili się w Sali Zabaw i Rozrywki „Agatka”. Zabawa okazała się dla nich wspaniałą, pełną niespodzianek i niezapomnianych wrażeń przygodą. Do dyspozycji mieli siedem rozmaitych zjeżdżalni, dwa baseny z piłeczkami, wielką poduchę do skakania, indiański mostek, aleję duchów, labirynty, tory przeszkód, ścianę do wspinaczki i samochodziki. Na koniec przedszkolaki udały się do McDonalda. Wróciły troszkę zmęczone, ale pełne wrażeń i uśmiechu.
Opiekunami przedszkolaków były nauczycielki, rodzice oraz osoby zarządzające projektem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 39 (690) z dnia 1 Października 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »