tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Artystyczna lekcja patriotyzmu

 
W piątek, 9 kwietnia w Ośrodku Kultury Gminy i Miasta odbyły się regionalne eliminacje VII Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej pod hasłem „Kocham moją ojczyznę”. Ich laureaci pojadą do RadomiaMali artyści z Przedszkola Samorządowego


Na wstępie wszystkich uczestników konkursu powitał dyrektor OKGiM Krzysztof Kowalski, który przypomniał o ideach przyświecających inicjatywie Akcji Katolickiej. Głównym celem przedsięwzięcia jest wzrost świadomości narodowej młodego pokolenia Polaków oraz pogłębienie znajomości historii i kultury polskiej. W patriotyczny nastrój wprowadziły zebranych panie z Klubu Seniora „Złota Jesień” wykonując m.in. utwory drzewickiej poetki Moniki Kłobuckiej.
Konkursowe prezentacje oceniało jury w składzie: ks. Damian Czubak, Zofia Gwiaździńska, Waldemar Danielik i Wojciech Turek. Spośród około setki uczestników komisja wybrała laureatów, którzy wezmą udział w diecezjalnym finale konkursu.
W kategorii pieśni patriotycznej w poszczególnych grupach wiekowych pierwsze miejsca przyznano: zespołowi Wesołe nutki z Przedszkola Samorządowego, grupie Tęczusie z OKGiM, Celinie Babis ze Szkoły Podstawowej w Domasznie, chórowi z Gimnazjum im. Jana Pawła II oraz Paulinie Wołynkiewicz, której akompaniował Piotr Wolski (oboje z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych).
W kategorii poezji patriotycznej laureatami pierwszych miejsc zostali: Rafał Mada z zerówki przy Szkole Podstawowej w Jelni, Łukasz Rogulski ze Szkoły Podstawowej w Jelni, Klaudia Kmita ze Szkoły Podstawowej w Drzewicy i Ernest Balasiński z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Z kolei w grupie placówek oświatowo–wychowawcze i grup parafialnych pierwsze miejsce zajął Arkadiusz Nowak z Warsztatu Terapii Zajęciowej.
Finał konkursu odbędzie się 29 kwietnia w Seminarium Duchownym w Radomiu. Reprezentanci gminy pojadą tam autokarem, a koszty pokryje proboszcz parafii w Drzewicy ks. Adam Płuciennik. Wcześniej, bo w najbliższą niedzielę, po mszy o godz. 8.30 odbiorą pamiątkowe dyplomy. Dodajmy, że proboszcz ufundował również słodki poczęstunek serwowany podczas piątkowych eliminacji.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (666) z dnia 16 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »