tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Aktywnie po zdrowie

 


Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza szkoły do udziału w konkursie "Sklepiki szkolne ? zdrowa reaktywacja". Jest on adresowany do uczniów wszystkich poziomów szkół, w których społeczność szkolna zdecyduje się na przebudowę sklepiku, który oferowałby produkty spożywcze wpisujące się w listę zdrowych przekąsek zamiast asortymentu produktów chemicznie konserwowanych np. fastfoodów, gazowanych napojów, itp. Adresatami są także rodzice i nauczyciele. Udział w konkursie polega na przeprowadzeniu przez szkoły projektów promocji zasad zdrowego odżywiania oraz przebudowy sklepików szkolnych w taki sposób, aby zapewniały one dostęp do zdrowych przekąsek i pełnowartościowych produktów. Wszystkie nadesłane materiały zostaną ocenione przez komisję konkursową. Najlepsze projekty zostaną nagrodzone grantami. Za najlepiej zrealizowane projekty komisja konkursowa przyzna dodatkowo nagrody rzeczowe szkołom.
Program jest innowacyjny. W aspekcie podejmowanego tematu ? pierwszy tego typu projekt dla szkół, a w aspekcie wprowadzenia do szkół nowoczesnego sposobu zarządzania projektami.
Zadanie, jakim jest przebudowa sklepików szkolnych, jest zbyt skomplikowane, aby sami uczniowie byli w stanie je wykonać. Wsparcie przedstawicieli dyrekcji szkoły oraz rady rodziców daje szanse na sukces. Szkoły, które przygotują najlepsze projekty zostaną nagrodzone grantami. Całkowita pula grantów wynosi 40 tys. zł. Prace można nadsyłać do 6 października.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (847) z dnia 4 Października 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »