tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Aktualności

 Aktywni seniorzy w Żarnowie

 

W czwartek, 6 maja w siedzibie Biblioteki Publicznej w Żarnowie odbyła się inauguracja działalności Klubu Aktywnego Seniora. W pierwszym spotkaniu wzięło udział około 45 mieszkańców gminy.
Klub powstał w ramach projektu finansowanego ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich, którym objęto 500 najbiedniejszych gmin w kraju. W gminie Żarnów zorganizowano przy jego pomocy zajęcia dla dzieci i młodzieży. Teraz przyszedł czas na seniorów. Klub poprowadzą wspólnie Gminna Biblioteka Publiczna i Oddział PTTK w Żarnowie. W okresie od 4 maja do 12 września jego działalność będzie finansowana ze środków unijnych.
Chętnych do udziału w zajęciach klubu nie brakuje. Już na samym początku zgłosiło się około 45 osób, ale kolejni seniorzy w dalszym ciągu mogą dołączyć do grupy. A warto, ponieważ Ewa Borończyk, kierowniczka żarnowskiej biblioteki oraz Włodzimierz Szafiński, prezes oddziału PTTK przygotowali dla członków klubu bogaty plan zajęć, gwarantujący rozwijanie zainteresowań kulturalnych i krajoznawczych, a przede wszystkim zapewniający ciekawe propozycje spędzenia wolnego czasu.
W uroczystej inauguracji wzięli udział członkowie klubu, zastępca wójta gminy Żarnów, Rafał Kozak oraz Krystyna Fuerst, regionalny konsultant programu w województwie łódzkim, która zachęcała żarnowskich seniorów do aktywności na emeryturze. Po zapoznaniu członków klubu z planami na najbliższe miesiące zebrani obejrzeli program artystyczny zatytułowany „Sąd nad książką”, który pod okiem Grażyny Szafińskiej przygotowali uczniowie szkoły podstawowej w Żarnowie.
W programie zajęć na najbliższy okres zaplanowano wycieczki krajoznawcze, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz kurs komputerowy, na który seniorzy będą dojeżdżać do Filii Bibliotecznej w Skórkowicach. Spotkania integracyjne odbywać się będą w siedzibie biblioteki.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 19 (670) z dnia 14 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »