tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Akcja "Znicz"

 


Przed nami Wszystkich Świętych ? jeden z najtrudniejszych w roku okresów na drogach. Wszyscy, w całej Polsce, wyruszą, by odwiedzić groby swoich bliskich. Przez najbliższe kilka dni ruch na drogach będzie wzmożony, tym bardziej, że jednocześnie mamy długi weekend. W okolicach cmentarzy będzie tłoczno, a ruch utrudniać będą piesi, zaaferowani wieńcami i zniczami. Potrzebna będzie wyjątkowa ostrożność.
W celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg oraz zminimalizowania zagrożeń w okresie od 31 października do późnych godzin nocnych w niedzielę, 3 listopada policja będzie prowadzić działania w ramach corocznej akcji "Znicz". W tym czasie na drogach naszego powiatu, tak jak w całej Polce, pojawi się zdecydowanie więcej patroli drogówki. Policjanci zadbają o to, by ruch na drogach odbywał się w miarę płynnie, szczególnie w okolicach cmentarzy. Będą kontrolować prędkość, trzeźwość, pasy oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Będą ujawniać i dokumentować popełnione przez kierowców wykroczenia przy użyciu zarówno oznakowanych, jaki i nie oznakowanych radiowozów.
W najbliższych dniach, w sytuacji wzmożonego ruchu na drogach, należy zachować szczególną ostrożność. Warto wcześniej starannie zaplanowali trasę i czas przejazdu z uwzględnieniem utrudnień ? to pomoże uniknąć zdenerwowania za kierownicą. Pamiętajmy, żeby przestrzegać znaków drogowych. Nie warto jeździć na pamięć, bowiem na drogach dojazdowych do cmentarzy, a także na niektórych ciągach komunikacyjnych zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Pamiętajmy również o tym, że polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów i znaków drogowych! Rozsądek należy też zachować przy parkowaniu w rejonie cmentarzy. Samochód należy ustawić w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń, najbliżej innych samochodów. Parkując wzdłuż drogi, na poboczach, starajmy się ustawić samochód w ten sposób, by nie przeszkadzał w normalnym ruchu drogowym. Uważajmy też, gdy wysiadamy z samochodów. Zanim otworzymy drzwi, upewnijmy się, czy nic nie nadjeżdża!
Głowę na karku powinni zachować również piesi. Powinni oni korzystać z chodników, a w przypadku ich braku ? z pobocza. Przed wejściem na jezdnię należy zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Przebieganie lub wychodzenie zza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może zakończyć się tragicznie. Przypominamy także o elementach odblaskowych, które poprawiają widoczność, a tym samym wpływają na nasze bezpieczeństwo.
Przypominamy o ograniczeniach dotyczących pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Zakaz ruchu wobec nich obowiązuje 31 października i 1 listopada w godz. od 18.00 do 22.00.
W województwie łódzkim całość działań "Znicz 2013" będzie koordynowana z pokładu policyjnego śmigłowca.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (851) z dnia 1 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »