tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

  Akademia Przedszkolaka z wizytą u strażaków

 


Jednym z celów podstawy programowej jest wdrażanie dzieci do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych. Już w wieku przedszkolnym nasi mali obywatele powinni wiedzieć, jak trzeba zachować się w sytuacji zagrożenia i gdzie można otrzymać pomoc, umieć o nią poprosić.
W związku z tym dzieci z Akademii Przedszkolaka, dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej poznały sprzęt, pomieszczenia oraz pracę i umiejętności strażaków. Nie zabrakło również ?wyjazdu? do pożaru. Każde dziecko mogło przez chwilę poczuć się strażakiem, siedząc w kabinie wozu strażackiego z prawdziwym hełmem na głowie.
Hasłem przewodnim wizyty w straży było: ?Żyjmy bezpiecznie?. ? Cele, które chcieliśmy osiągnąć to: nabycie umiejętności odpowiedniego zachowania podczas pożaru, utrwalenie numeru alarmowego do straży pożarnej, wzbogacenie wiadomości dzieci na temat ochrony przeciwpożarowej poprzez poznawanie urządzeń służących do gaszenia pożaru, zapoznanie z pracą strażaka oraz budzenie szacunku dla pracy strażaków. Wszystkie zostały spełnione ? mówi dyrektorka Akademii Przedszkolaka, Agnieszka Klimek.
Wielką atrakcją dla dzieci była również możliwość popłynięcia w asyście strażaków motorówką po opoczyńskim zalewie. W podziękowaniu dzieci wręczyły strażakom własnoręcznie wykonany miniaturowy wóz strażacki.
Wróciły bardzo zadowolone, bogate w zdobytą wiedzę, pełne wrażeń i niezapomnianych przeżyć, za co serdecznie dziękują wszystkim strażakom a w szczególności naczelnikowi OSP w Opocznie, Rafałowi Pęzowiczowi.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (779) z dnia 15 Czerwca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »